Trenér Petrouš hodnotí nejen výhru nad Příbramí

Trenér Petrouš se vrací k vítěznému utkání s Příbramí, výhře v derby nad Spartou, hodnotí také Martina Dobrotku nebo návrat Václava Proška k tréninkové zátěži.

PRAHA/HORNÍ POČERNICE – Slávistická juniorka porazila v pondělí Příbram a trenéra Petrouše může těšit hned několik faktů. Jak si jeho tým poradil se soupeřem týden po vítězném derby nebo návrat Václava Proška k tréninkové zátěži.

„Výsledek samozřejmě výborný, ale já vždy na prvním místě koukám na předvedenou hru. Proti Příbrami mě mrzelo, že jsme zejména v první půli hráli lehkovážně ve finální fázi. Přechodovou fázi jsme měli slušnou, ale řešení finálních situací bylo tristní. Robert Hrubý měl dnes čtyři možnosti, kdyby se na to lépe soustředil, tak bychom dávali do prázdné brány. Podobně Martin Hurka,“ pokáral na začátek trenér Michal Petrouš své svěřence.

„I když jsme vedli, tak nás soupeř ke konci půle přitlačil. Hráče jsem pak nabádal, abychom toto zlepšili. Pomohlo střídání, kluci to oživili. Na Marka Červenku byla penalta, prakticky jsme pak zápas dohráli ofenzivně a nebylo co řešit,“ pokračoval tentokrát v pozitivnějším duchu trenér.

Junioři před týdnem porazili v derby Spartu a na tento úspěch navázali znatelně lépe než A tým. „Já jsem klukům říkal, že to proti Příbrami bude hlavně o tom, aby nedošlo k nějakému sebeuspokojení. Na Spartě se zápas nevyvíjel dobře, tak jsem chtěl, aby je ten obrat posílil. Jsem rád, že to vzali a že ve druhé půli byli i efektivní,“ těšilo trenéra, který jak v derby, tak v utkání s Příbramí mohl využít služeb uzdraveného Martina Dobrotky.

„Proti Příbrami měl jednu nebo dvě špatné rozehrávky v první půli. Ale dobrých věcí tam bylo daleko víc, hrál s jistotou. Patřil k těm nejlepším hráčům,“ přidal trenér.

Václav Prošek hlásí návrat k tréninku

Velmi dobrou a potěšující zprávou je návrat Václava Proška, který se zapojí po operaci srdce do kondičního tréninku. „Má od doktora povolení se s námi zapojit do tréninku. Za tři měsíce ho čeká poslední kontrola, takže bude hlídán sporttesterem,“ pronesl trenér juniorky.

„Může ale prakticky dělat všechno, pokud nedojde k nějakým změnám a bude vše v pořádku, tak se může naplno zapojit do zimní přípravy. Jsem moc rád, protože se jedná o dalšího talentovaného hráče, který má šanci prosadit se v A týmu,“ věří na závěr trenér Michal Petrouš.

Vstupte do diskuze

Aktuálně

TOTÁLN! HATTRICK. Všechny díly na Slavia TV

dnes
Prožijte nezapomenutelný ročník 2020/21 ještě jednou! Pětidílný seriál TOTÁLN! HATTRICK má za sebou všech pět epizod. Připomeňte si je v článku.

Forma? O tu strach nemám. Chci být dál přínosem

včera
Na startu roku 2022 prodělal covid, za spoluhráči do Portugalska přicestoval v sobotu. „Jsem moc rád, že tady můžu konečně být,“ těší Alexandera Baha.

Registrace na letní fotbalový kemp 2022 pro ročník 2009

před 2 dny
Díky velkému zájmu jsou kapacity slávistického letního fotbalového kempu vyčerpány. Jediná volná místa zbývají na kempu pro hráče ročníku 2009, na který je stále možnost se přihlásit.

Další články