Petr Rada: Góly ze zbytečných standardek

Trenéři Rada a Pulpit hodnotí utkání Slavie s Baníkem.

PRAHA/EDEN – Čtyři prohry v řadě na závěr podzimu dělají Petru Radovi bezesporu vrásky na čele, tématem pozápasové tiskové konference bylo ale hlavně utkání s Baníkem. „Utkání z naší strany nebylo dobré, bylo vidět, že na hráčích leží předchozí prohry,“ hodnotil trenér výkon svých svěřenců proti Slezanům.

„Nedopadlo to tak, jak jsme čekali. Po individuálních chybách jsme úplně zbytečně museli řešit dvě standardky a byli jsme potrestáni. Soupeř ani nemusel jevit nějaké větší úsilí, hlavně ta druhá standardka nás hodně srazila,“ komentoval Petr Rada.

„Zápas jsme měli pod kontrolou, ale nevytěžili jsme z toho nic a hlavně z levé strany jsme vytvářeli standardní situace. Z jedné z nich jsme pak dostali zbytečný gól,“ pokračoval nespokojeně Rada.

„Šli jsme do kabin s nepříznivým skóre, nuceně jsme navíc museli střídat Mičolu kvůli zranění. Chtěli jsme posílit předek, proto jsme tam posunuli Latku a Nitrianského jsme dali na stopera, ale nepřineslo to kýžený efekt. Ale myslím si, že utkání z naší strany nebylo dobré, bylo vidět, že na hráčích leží předchozí prohry. To dnešní utkání bylo dovršení celé situace. Určitě, zklamání tady je,“ řekl trenér Slavie po zápase ke změnám v rozestavení.

Sráží nás zbytečné standardky

„Srazily nás individuální chyby. Všichni mají určené hráče a zodpovědnost by měla být větší hlavně od zkušených hráčů. Neměli bychom dostat soupeře lacino do hry. Ani Martin Berkovec dneska tým nepodržel a bylo na něm vidět, že není tak nabuzený, jak bych si představoval,“ popisoval Rada důvody obdržených branek.

„Pokud hráči neplní úkoly, dostávají góly a potom si nevěří a bojí se každé další standardky. Ale smutné je to, že v předchozích zápasech jsme standardky zvládali. Stopy zanechala asi i vlastní branka s Plzní, od té doby si nevěříme. Ale na tak zkušených hráčích by to stejně nemělo být znát,“ doplnil trenér sešívaných.

Najít motivaci proti všem soupeřům

„Zápas se Spartou jsme zvládli, ale pak přišlo uspokojení. Mysleli jsme si, že patříme nahoru, když můžeme porazit Spartu. Myslím si že, zápasy se Spartou, Plzní a Olomoucí motivují hráče samy, ale my musíme najít nasazení v zápasech s týmy ze spodní poloviny tabulky. Hráči na ty dobré výkony nenaváží a já si s tím lámu hlavu už poněkolikáté. Pokud dovedou hrát se Spartou a potom nedokáží navázat v zápasech s jinými soupeři, něco je špatně,“ hledal Rada důvody proher s týmy z druhé poloviny tabulky.

Standa patří k ikonám Slavie

Petr rada se po zápase s Baníkem nevyhnul ani „hlavnímu“ tématu večera – Stanislavu Vlčkovi. „Standa je pohodový kluk a sám uznal, že se jeho kariéra blíží ke konci. Chtěl konec už v létě, ale já ho ještě přemluvil, protože jsem věděl, že umí vytvořit dobrou atmosféru v kabině a já s ním jsem po této stránce spokojen. On sám uznal, že by měl skončit, je to jeho rozhodnutí. Já mu přeji, aby se mu v jeho dalším působení, pokud možno ve Slavii, dařilo tak jako doteď protože patří k ikonám našeho klubu,“ loučil se nakonec Petr Rada se Stanislavem Vlčkem.

Pulpit: S Vlčkem jsem hrál ještě za Bohemians

„Cítili jsme určitou šanci, věděli jsme, že Slavia není v top formě, v posledních čtyřech utkáních třikrát prohrála. Z našich hráčů naopak deka spadla a já věděl, že předvedeme lepší výkon než na Dukle a uděláme bodový zisk. Nepustili jsme Slavii do žádné gólové šance, ani když vysunuli vysokého Latku do útoku, a dvěma góly jsme rozhodli ve svůj prospěch. Myslím, že vítězství Baníku je zasloužené,“ komentoval utkání trenér Baníku Martin Pulpit.

„Se Standou jsem odehrál některé zápasy za ještě za juniory Bohemians Praha, tak jsem si na to právě při zápase se Slavií vzpomněl,“ přidal ještě Martin Pulpit vzpomínku na loučícího se útočníka Slavie.

„Samozřejmě nejen jako hráče, ale i jako člověka si ho považuji a stojí u mě hodně vysoko. Měl se asi loučit lepším výsledkem, možná jsme mu to trochu pokazili, ale myslím, že ve své kariéře zažil spoustu veselejších a šťastnějších okamžiků,“ dodal Pulpit.

 

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

včera
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

včera
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 2 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články