Šafařík: pracovat ve Slavii je pro mě čest

Dalším asistentem Josefa Pešiceho se vedle Dušana Uhrina ml. stal Miroslav Šafařík. S fotbalem začínal v rodných Říčanech, poté hrál v dorostu a b-mužstvu Sparty. Největší úspěchy zaznamenal jako trenér, působil u mládeže na Letné, vedl reprezentaci do osmnácti let, kterou za jeho působení prošla řada dnes uznávaných reprezentantů. S Teplicemi v roli asistenta dosáhl na druhou příčku, která znamenala předkolo Ligy mistrů. V červnu letošního roku se dohodl se Slavií a setkal se tak znovu se svým dlouholetým kamarádem Josefem Pešicem. „Je to pro mě velká čest, že mě oslovila Slavia. Dokázala toho v Evropě z českých klubů bezkonkurenčně nejvíc. Navíc věřím ve fotbalovu kvalitu současného kádru. Svou roli samozřejmě sehrálo i to, že můžu znovu pracovat s Pepou Pešicem, se kterým jsme na stejné vlně,“ komentoval Miroslav Šafařík, jehož trenérským krédem je výchova talentů, své rozhodnutí přijmout nabídku.

Miroslav Šafařík (* 25.8.1949) v datech:

1966 - 1969
Hrál v dorostu Sparty, dvakrát zde vyhrál titul, poté nastupoval v b-mužstvu. V roce 1966 se mu podařil ojedinělý kousek: společně s fotbalovým titulem dokázal získat i rugbyový primát v Říčanech.
1981 - 1983
Trenér Říčan
1983 - 1995
Trenér mládeže ve Spartě
1993 - 1999
Trenér reprezentace do osmnácti let
1997 - 2001
Asistent trenéra v Teplicích, s Josefem Pešicem vybojoval ligové stříbro.
2001
Asistent ve Slavii

Aktuálně

Vladimír Coufal v nejlepší sestavě Evropské ligy

před 2 dny
Vladimír Coufal se po zápase s belgickým Genkem dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého kola Evropské ligy.

Zápas v Plzni zvládne ten, kdo ukočíruje emoce

před 2 dny
Po utkání s Genkem mají slávisté pouhé dva dny odpočinku před ligovým šlágrem v Plzni. „Oba týmy se nemají čím překvapit. Půjde o to, abychom hráli podle svých not a vnutili je soupeři,“ vyhlíží duel trenér Jindřich Trpišovský.

Velice náročné utkání, hodnotil Trpišovský Genk

před 3 dny
V prvním duelu s Genkem sešívaní remizovali 0:0: „Myslím si, že zápas měl vše. Chyběly jen góly," mrzelo po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Další články