Trenérem Slavie zůstává Michal Petrouš

SYNOT TIP ARENA/EDEN - A-tým Slavie povede jako hlavní trenér nadále Michal Petrouš. Vedení klubu se s třiačtyřicetiletým koučem, který na lavičce Slavie působil posledních pět kol uplynulé sezóny, dohodlo na další spolupráci.
Michal Petrouš převzal A-tým Slavie po Petru Radovi na konci dubna po nevydařeném zápase 25. kola Gambrinus ligy v Příbrami. Mužstvo dovedl ke čtyřem vítězstvím v řadě, získal dvanáct bodů z patnácti možných.

„Ohromně si toho vážím. Po tak krátkém období mám tu čest podruhé trénovat Slavii," uvedl staronový trenér Slavie
Michal Petrouš. „Musím říct, že je to také obrovská zodpovědnost. Slavia čeká delší dobu na úspěch, moc bych si přál, abych u něj mohl být. Abychom to spolu s klukama pro Slavii vybojovali," dodal trenér Michal Petrouš.

„Musím se přiznat, že mě hrozně nabilo posledních pět kol ligy. Kádr nemáme špatný, věřím, že budeme úspěšní," pokračoval trenér, podle něhož je cíl do další sezony jasný: „Pokusíme se prát o příčky nejvyšší," zakončil odhodlaně.

Kompletní složení realizačního týmu bude oznámeno se začátkem přípravy A-týmu.

Michal Petrouš začínal svou trenérskou kariéru v Plzni jako trenér B-týmu a asistent Stanislava Levého u tamního áčka. Od roku 2008 pak působil na lavičce SK Union Čelákovice. Jeho prvním trenérským postem ve Slavii byla funkce asistenta trenéra Karla Jarolíma po jeho návratu k A-mužstvu v létě 2010.

V pozici hlavního trenéra nahradil Michal Petrouš Karla Jarolíma 29. září 2010 a dovedl Slavii ke konečnému devátému místu v lize. V říjnu 2011 ho po devátém kole nahradil František Straka, Michal Petrouš převzal divizní B-tým. Od sezóny 2012/2013 byl trenérem nově vzniklé juniorky Slavie, které v době jeho odchodu k A-týmu patřilo v Juniorské lize druhé místo.

Spolu s asistentem Ivo Knoflíčkem dovedl Michal Petrouš Slavii k vítězství ve čtyřech ze zbývajících pěti utkání a konečnému sedmému místu v lize.

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články