Týdenní soustředění v Kaprunu začalo

ST. FLORIAN/KAPRUN – Týdenní soustředění v Kaprunu začalo. Krátce po jedné hodině odpoledne dorazili slávisté do Kaprunu, který bude až do příští neděle jejich útočištěm v rámci herního soustředění.
Autobus se slávistickou výpravou vyrazil z Edenu v šest hodin ráno. Do Rakouska odjelo pětadvacet hráčů včetně brankáře Radka Černého, doma zůstal jen obránce Martin Dobrotka, který je po operaci zánártní kůstky.

Domovem slávistů bude horský hotel St. Florian, kde mají hráči k dispozici veškeré zázemí, od posilovny až po regeneraci. Herní tréninky budou absolvovat na hřišti v nedalekém Uttendorfu, který je od Kaprunu vzdálen zhruba 16 kilometrů. 

První trénink je na programu dnes v 18 hodin. Na hřiště vyrazí všichni hráči kromě Tomáše Mičoly, který má drobné zdravotní problémy. S kondičním trenérem Pavlem Čvančarou bude trénovat individuálně. Zítra by se měl čtyřiadvacetiletý záložník už připojit k mužstvu. 

Další trénink je na programu v pondělí ráno. Odpoledne v 15:30 hodin sehrají slávisté v rámci soustředění svůj první zápas. Soupeřem jim bude ázerbájdžánský Inter Baku. Pozor změna: Zápas se hraje na stadionu v Scheffau am Wilden Kaiser, Dorfstrasse 11.

Hráči Slavie na soustředění v Rakousku:

Brankáři: Kamil Čontofalský, Matej Rakovan, Radek Černý.

Obránci: Matúš Čonka, Martin Dostál, Milan Bortel, Petr Kolařík, Marek Čepelák, Milan Nitrianský.

Záložníci: Karol Kisel, Marcel Gecov, Martin Juhar, Ondřej Petrák, Luboš Tusjak, Martin Hurka, Josef Bazal, Robert Hrubý, Štěpán Koreš, Jaromír Zmrhal, Tomáš Mičola, Viktor Šimeček.

Útočníci: Martin Fenin, Milan Škoda, Dávid Škutka, Jiří Vondráček. Aktuálně

V osmifinále Evropské ligy po šestnácti letech

dnes
Dvojzápas se španělskou Sevillou bude pro Slavii první účastí v osmifinále Evropské ligy od sezony roku 2002/2003, kdy na přelomu února a března sešívaní svedli vyrovnaný souboj s tureckým Beşiktaşem.

Plnili jsme taktiku, to byl klíč k úspěchu

dnes
Lukáš Masopust si připal první soutěžní start za Slavii a významným dílem přispěl k postupu v EL. „Na hřišti jsme nechali všechno a odměnilo nás to," radoval se po zápase.

Kam o víkendu na mládežnický fotbal?

dnes
Dorostenecké týmy čekají o víkendu zajímavé duely. Nejstarší tým hraje na půdě třetiligového Benešova, U16 čeká derby proti Spartě.

Další články