Slávisté mají za sebou první trénink na soustředění

UTTENDORF – Fotbalisté Slavie mají za sebou první den soustředění. Hřiště v nedalekém Uttendorfu obsadila skupinka pětadvaceti hráčů a členů realizačního týmu na zhruba hodinu.
„Kluci strávili přes šest hodin cestováním v autobuse, to znamená, že seděli nebo spali. Trénink jsme proto zaměřili hlavně na to, aby se jejich organismus po cestě uvolnil a aby hned v pondělí mohli soustředění odstartovat v plné míře,“ vysvětlil kondiční trenér Pavel Čvančara.

Po tropických vedrech v Praze hráči absolvovali druhou polovinu tréninku za drobného deště. „To, že se rozpršelo, je jenom dobře. Alespoň to kluky pořádně probudilo. Určitě je to lepší varianta, než kdyby bylo třicet stupňů,“ uvedl kondiční trenér Slavie. 


Pavel Čvančara je v realizačním týmu A-mužstva nováčkem, ve funkci nahradil Jana Budějského. „My jsme o této variantě komunikovali delší dobu, nechtěli jsme, aby to bylo nějaké unáhlené rozhodnutí, řešili jsme veškeré alternativy pro a proti. Nakonec se Michal Petrouš a vedení rozhodli, že mi dají šanci, kterou jsem přijal a jsem za ni samozřejmě strašně rád,“ doplnil Pavel Čvančara

„Taková šance se určitě neodmítá, ale musím říci, že jsem se chvíli rozmýšlel, ale jen z toho důvodu, jestli to rozhodnutí bude ku prospěchu Slavie a jestli to bude pro Slavii ta nejlepší možná varianta,“ dodal.

Dalším, koho chladnější počasí během tréninku bezesporu potěšilo, byl Radek Černý. Nabídku kustoda, zda si nechce vzít přes tričko bundu, s díky odmítl. „Takové počasí mi naprosto vyhovuje, pro mě to jsou ideální podmínky,“ usmíval se. „Protože jsi na něco takového zvyklý z Anglie,“ okomentoval to vedoucí mužstva Standa Vlček

V pondělí ráno se do Uttendorfu vydají fotbalisté Slavie na předzápasový trénink, odpoledne v 15:30 hodin je potom čeká zápas s Interem Baku. 

Pozor změna: Zápas se hraje na stadionu v Scheffau am Wilden Kaiser, Dorfstrasse 11.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články