Trenér Petrouš: První půle nebyla podle představ

EDEN/SYNOT TIP ARENA - Slavia vstoupila do sezony remízou 1:1 s Baníkem Ostrava, trenér Petrouš litoval hlavně výkonu v první půli. „Kombinace nebyla přesná, vlastními chybami jsme se připravili o příležitosti," ví trenér Slavie.
„Měli jsme velká očekávání, první půle ale nebyla z naší strany podle představ. Bylo to takové kostrbaté, dělali jsme hodně technických individuálních chyb,“ nebyl s průběhem první pětačtyřicetiminutovky spokojen trenér Slavie Michal Petrouš.

„V první půli se nedařilo hlavně ofenzivním hráčům, ať už to byl útočník nebo ofenzivní záložníci. Kombinace nebyla přesná, vlastními individuálními chybami jsme se připravili o příležitosti. Věřím, že to bude lepší a že z Liberce neodjedeme s prázdnou,“ doufá hlavní kouč sešívaných.

„Ve druhé půli jsme se zlepšili, Baník jsme přetlačili. Bohužel jsme z jediné akce Baníku dostali branku. Těší mě, že jsme dokázali hned zareagovat. Pak už bylo na hřiště jen jedno mužstvo,“ pokračoval Petrouš.

„Po výpadku elektrického proudu jsem z toho měl strach, ale kluci zase pokračovali, i když je to asi trochu přibrzdilo. Hráči v kabině proklepávali nohy, jenom neseděli. Dopadlo to v uvozovkách dobře, pokračovali jsme v tlaku, jen to nemělo gólový efekt..Měli jsme tlak, létaly tam střely vedle tyček, do brankáře. Snaha byla, ale dnes jsme neměli štěstí. Myslím, že je v silách mužstva třeba hned za týden v Liberci ty dva body získat zpátky,“ věří Michal Petrouš.

Trenér slavie se vrátil i k rozdílu mezi generálskou s Mostem a prvním ligovým kolem. „Most aktivně napadal, zatímco Baník bránil v osmi na vlastní půlce. Ale přesto tam šance byly, je to pak otázka hráčů, aby to proměnili. Někdy to letí vedle, někdy trefí gólmana. Proti Mostu se zrovna trefili. Nejde hráče naprogramovat, někdy mají svůj den a někdy to tam nepadne,“ obhajoval Petrouš nevyužité šance Slavie.

„Ondra Petrák patřil k našim nejlepším hráčům, myslím, že si s tím poradil bravurně. Kdyby se tam cítil dobře a hrál takhle dlouhodoběji, mohla by to pro něj být i varianta,“ vrátil se trenér k pozici stopera, na které nastoupil Ondra Petrák.

Trenér se ohlédl i za brankou Baníku. „Ze svého pohledu jsem ani neviděl, jestli šla střela na gólmana nebo k tyčce. Kamil nás ve spoustě zápasů podržel, i když se udělá jedna chyba, tak to k tomu patří. Je natolik zkušený že ho to nerozhodí,“ zakončil trenér Petrouš.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články