Bývalý hráč a trenér Slavie Vlastimil Petržela slaví šedesáté narozeniny

Před šedesáti lety se narodil bývalý hráč a trenér Slavie Vlastimil Petržela...
Dvacátý červencový den roku 1953 se v Prostějově narodil Vlastimil Petržela. Pozoruhodný hráč i trenér. Hráčské mládí prožil v druholigové Olomouci, vojnu už v ligovém Chebu. Do Slavie přišel 1. ledna 1982 jako nejlepší ligový střelec toho ročníku. Okamžitě zapadl do sestavy a na hrotu útoku patřil k oblíbencům tribun. Toho roku si zahrál i na světovém šampionátu. Končil opakovaně, vždycky ho po zranění přemluvili, aby to ještě zkusil. Ze Slavie neodešel. Byl v lize asistentem za Jareše, Pospíchala i Kopeckého. „Korbelova éra“ ho zastihla jako trenéra. Jako málokdo před ním i po něm tu byl vystaven silnému tlaku okolí. Čím je pozoruhodný? Je to pražský unikát. Seděl na trenérské lavičce Slavie, Sparty, Bohemians a Viktorie Žižkov. Ve dvou klubech je symbolem velkého a trvalého vzestupu - v Liberci a v Rusku v Petrohradě. V červenobílém dresu odehrál 173 zápasů, z toho 75 ligových... Petrželův první ligový gól v barvách Slavie. Jaro 1982 Slavia vs Zbrojovka Brno 3:0.

Před 45 lety se narodil odchovanec Slavie Pavel Kuka, který začínal v obraně, aby se stal uznávaným útočníkem na celém „starém kontinentu“...


Pavel Kuka oslavil 19. července pětačtyřicáté narozeniny. Ve Slavii začínal jako sedmiletý žáček a bylo to v obraně. Až později se blýskla produktivní dvojice útočníků František Veselý III. a Pavel Kuka. A šlo jim to spolu. Až tak, že si tato dvojice vydobyla místo i v základní sestavě našeho ligového mužstva a Pavel Kuka „vyrazil za slávou“. S reprezentací se stal vicemistrem Evropy 1996, se Slavií vítězem Českého poháru a s I.FC Kaiserslautern vyhrál v Německu pohár i ligu. Je členem Klubu ligových kanonýrů za 104 gólů v naší nejvyšší soutěži a 50 v německé. U fotbalu zůstal jako funkcionář a aktivně ještě obléká dres Rapidu Psáry v okresním přeboru, kde hraje i jeho syn. Ve Slavii odehrál celkem 431 zápasů, v lize si za Slavii připsal 225 startů... 


2001. Pavel Kuka se snaží přejít přes internacionála Saitaridise. Panathinaikos Athény vs Slavia, předkolo Ligy mistrů UEFA. 

Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články