Poslední rozloučení s 1. místopředsedou OP Petrem Kmentem

EDEN - Poslední rozloučení s velkým slávistou a místopředsedou Odboru přátel Slavie Petrem Kmentem se uskuteční v pátek 30. srpna v 11 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v Praze Strašnicích.
Petr Kment (20. srpna 1942 – 22. srpna 2013) byl bývalý československý zápasník a reprezentant Československa v řecko-římském zápase. Olympionik, který získal bronzovou medaili z olympijských her v Mexiku, byl i současným místopředsedou Odboru přátel Slavie. Petr Kment byl odmala věrným slávistou. Na novém stadionu v Edenu pak pravidelně sedával na svém permanentkářském místě v sektoru 129. Před sedmi lety jej jeho přátelé přivedli i k aktivní práci pro Slavii. Byl zvolen 2. místopředsedou výboru OP, kde se zejména zasloužil o inovaci a zpřesnění formulací ve stanovách OP či o vyřešení problému se zachováním tradičních průkazek. Patřil mezi vždy aktivní účastníky výborových schůzí.

I v době přípravy dalšího volebního období výboru OP patřil mezi jeho nejaktivnější členy. Pečlivě dbal o to, aby každé jednání mělo svůj pevný řád a obsah. Při květnových volbách získal nejvíce hlasů, a tak i z tohoto důvodu byl členy výboru zvolen do funkce 1. místopředsedy. Z této pozice se do poslední chvíle velice snažil dále zlepšovat činnost výboru, získávat další členy OP, zkrátka pracovat ve prospěch červenobílých barev. To vše až do čtvrtečních ranních hodin 22. srpna 2013.

Čest jeho památce!

Aktuálně

Góly jsou o intuici. Hattrick mi asi není přán

před 2 dny
Útočník Jan Kuchta vstřelil proti Sigmě Olomouc dva góly a výrazně tak přispěl k vítězství 3:1. ​„S výsledkem jsem naprosto spokojený,“ říká po utkání.

Náročný zápas. Terén byl skvělý, Bah debut zvládl

před 2 dny
Sešívaní porazili v prvním jarním utkání Sigmu Olomouc 3:1. „Měli jsme výhodu skvěle připraveného terénu. Musím pochválit trávníkáře," říká Jindřich Trpišovský.

Obrat proti Olomouci, dvakrát se trefil Kuchta

před 2 dny
Sešívaní vstoupili do roku 2021 vítězně. Olomouc porazili v rámci 15. kola FORTUNA:LIGY po obratu 3:1.

Další články