Poslední rozloučení s 1. místopředsedou OP Petrem Kmentem

EDEN - Poslední rozloučení s velkým slávistou a místopředsedou Odboru přátel Slavie Petrem Kmentem se uskuteční v pátek 30. srpna v 11 hodin ve Velké obřadní síni krematoria v Praze Strašnicích.
Petr Kment (20. srpna 1942 – 22. srpna 2013) byl bývalý československý zápasník a reprezentant Československa v řecko-římském zápase. Olympionik, který získal bronzovou medaili z olympijských her v Mexiku, byl i současným místopředsedou Odboru přátel Slavie. Petr Kment byl odmala věrným slávistou. Na novém stadionu v Edenu pak pravidelně sedával na svém permanentkářském místě v sektoru 129. Před sedmi lety jej jeho přátelé přivedli i k aktivní práci pro Slavii. Byl zvolen 2. místopředsedou výboru OP, kde se zejména zasloužil o inovaci a zpřesnění formulací ve stanovách OP či o vyřešení problému se zachováním tradičních průkazek. Patřil mezi vždy aktivní účastníky výborových schůzí.

I v době přípravy dalšího volebního období výboru OP patřil mezi jeho nejaktivnější členy. Pečlivě dbal o to, aby každé jednání mělo svůj pevný řád a obsah. Při květnových volbách získal nejvíce hlasů, a tak i z tohoto důvodu byl členy výboru zvolen do funkce 1. místopředsedy. Z této pozice se do poslední chvíle velice snažil dále zlepšovat činnost výboru, získávat další členy OP, zkrátka pracovat ve prospěch červenobílých barev. To vše až do čtvrtečních ranních hodin 22. srpna 2013.

Čest jeho památce!

Aktuálně

Nervozita? Spadla ze mě, jak rozhodčí pískl do píšťalky

dnes
Jaroslav Zelený nastoupil proti Zenitu ke svému premiérovému utkání v Evropské lize. „Jsem rád, že jsem hrál od začátku, nejvíce mě ale těší postup," říká sešívaný bek.

Cítil jsem z týmu obrovské odhodlání, řekl Trpišovský

dnes
Po výhře nad Zenitem slaví sešívaní postup do jarní části Evropské ligy: „Když budu mluvit za sebe, tak to beru jako velký úspěch," řekl po postupu trenér Jindřich Trpišovský,

Jsem hlavně rád, že jsme to zvládli, těší se na jaro Zmrhal

dnes
Střelec prvního gólu dnešního zápasu proti Zenitu potvrdil, že je na něj v důležitých chvílích spolehnutí. O tom, co pro něj znamená postup do jarní fáze EL a koho by si přál při losu, se Jaromír Zmrhal rozpovídal po utkání.

Další články