Příchod Fernanda Nevese dotažen

PRAHA/EDEN – Ve středu dopoledne byl dotažen příchod kapverdského obránce Fernanda Nevese. Pětatřicetiletý stoper podepsal ve Slavii smlouvu do 30. 6. 2015.
„Slavia je velký kub. V samotném rozhodování mi pomohla přítomnost Maria Ličky a také trenéra Koubka, kterého znám dobře z Baníku Ostrava. Když mi Slavia dala nabídku, tak jsem neváhal a jsem moc rád, že to vyšlo,“ uvedl stoper z Kapverdských ostrovů.

Neves si už v pondělí zahrál za slávistickou juniorku. „Cítil jsem se dobře. Je fajn hrát s mladými spoluhráči. Komunikace vůbec nevázla, řada hráčů umí perfektně anglicky, těším se na další spolupráci,“ okomentoval Neves svou první zkušenost ze zápasu Slavie.

Už v neděli sledoval Fernando Neves souboj A týmu v Jablonci. „Zápas jsem viděl. Kluci hráli dobře, bojovali, určitě si nezasloužili prohrát gólem v poslední vteřině. Bod si určitě zasloužili,“ hodnotí hráč s přezdívkou Nando nedělní střetnutí.

První utkání A týmu, do kterého může Neves nastoupit, je sobotní 280. derby se Spartou. „Udělám maximum pro to, abych na utkání připravený. Pak už je to jenom na trenérovi, jak se rozhodne,“ uzavřela s úsměvem nová slávistická akvizice.

Fernando Neves, pětatřicetiletý zkušený zadák, působil naposledy dva roky ve francouzském druholigovém Châteauroux. Čeští fanoušci znají tohoto obránce z úspěšného dvouletého působení v Baníku Ostrava, kde Neves spolupracoval právě s trenérem Koubkem, Tomášem Mičolou a Mario Ličkou. 190 cm vysoký Neves má za sebou působen také v tuniské lize, kde získal ocenění pro nejlepšího středního obránce a nejlepšího zahraničního hráče, v Kataru, Švýcarsku (Grasshoppers Curych) nebo Portugalsku. Jako kapitán dovedl kapverdskou reprezentaci do čtvrtfinále Afrického poháru národu na jaře 2013.

Slavii naopak neposílí Alexandar Šofranac, který se z testů vrátil do svého mateřského klubu Mladost Podgorica.  

Aktuálně

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

dnes
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

včera
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Jsem šťastný, jak jsme se v sezoně prezentovali

včera
Sešívaní díky remíze na hřišti ostravského Baníku získali po roční pauze další ligový titul. „Nebyl to top výkon, věřil jsem ale, že to dotáhneme. Byl jsem klidný,” říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články