Příchod Fernanda Nevese dotažen

PRAHA/EDEN – Ve středu dopoledne byl dotažen příchod kapverdského obránce Fernanda Nevese. Pětatřicetiletý stoper podepsal ve Slavii smlouvu do 30. 6. 2015.
„Slavia je velký kub. V samotném rozhodování mi pomohla přítomnost Maria Ličky a také trenéra Koubka, kterého znám dobře z Baníku Ostrava. Když mi Slavia dala nabídku, tak jsem neváhal a jsem moc rád, že to vyšlo,“ uvedl stoper z Kapverdských ostrovů.

Neves si už v pondělí zahrál za slávistickou juniorku. „Cítil jsem se dobře. Je fajn hrát s mladými spoluhráči. Komunikace vůbec nevázla, řada hráčů umí perfektně anglicky, těším se na další spolupráci,“ okomentoval Neves svou první zkušenost ze zápasu Slavie.

Už v neděli sledoval Fernando Neves souboj A týmu v Jablonci. „Zápas jsem viděl. Kluci hráli dobře, bojovali, určitě si nezasloužili prohrát gólem v poslední vteřině. Bod si určitě zasloužili,“ hodnotí hráč s přezdívkou Nando nedělní střetnutí.

První utkání A týmu, do kterého může Neves nastoupit, je sobotní 280. derby se Spartou. „Udělám maximum pro to, abych na utkání připravený. Pak už je to jenom na trenérovi, jak se rozhodne,“ uzavřela s úsměvem nová slávistická akvizice.

Fernando Neves, pětatřicetiletý zkušený zadák, působil naposledy dva roky ve francouzském druholigovém Châteauroux. Čeští fanoušci znají tohoto obránce z úspěšného dvouletého působení v Baníku Ostrava, kde Neves spolupracoval právě s trenérem Koubkem, Tomášem Mičolou a Mario Ličkou. 190 cm vysoký Neves má za sebou působen také v tuniské lize, kde získal ocenění pro nejlepšího středního obránce a nejlepšího zahraničního hráče, v Kataru, Švýcarsku (Grasshoppers Curych) nebo Portugalsku. Jako kapitán dovedl kapverdskou reprezentaci do čtvrtfinále Afrického poháru národu na jaře 2013.

Slavii naopak neposílí Alexandar Šofranac, který se z testů vrátil do svého mateřského klubu Mladost Podgorica.  

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články