Před 60 lety byl otevřen Eden, gól dal Bican

Eden se původně nezačal stavět pro Slavii, ale osud tomu chtěl, že se stal jejím domovem.
Slavnostně byl otevřen 27. září 1953 tehdejším primátorem doktorem Václavem Vackem. A přestože tento muž nebyl ani minutu členem našeho klubu, stadion nesl jeho jméno v názvu. Když byl kolaudován, tak „bylo opomenuto vybudování ozvučení“. Skvělý muž tehdejšího Energovodu, pan Oldřich Bartůněk, to ale všechno napravil, aby se tu stal mistrem zvuku a i hlasatelem na dalších dlouhých čtyřicet let.

Slavia alias Dynamo začínala ligovým zápasem s vojenskými Křídly vlasti Olomouc. Skončilo to 1:1 a snad symbolicky náš první gól tu dal už čtyřicetiletý Josef Bican. Naši ani nehráli v tradičních červenobílých dresech, ale v modročervených, místo slávistické hvězdy byl nápis DSO Dynamo.

Unikátní už byl žákovský předzápas. Naši žáci v tradičních červenobílých barvách tu přehráli Teslu Žižkov 2:1. Prim hráli budoucí ligoví borci Karel Nepomucký (dal vítězný gól) a František Morávek (byl kapitánem), s nimi i pozdější hokejový trenér ve službách Slavie Zbyněk Zavadil… A také dnešní archivář fotbalové Sparty Václav Boreček. Není divu. Jeho otec Jaroslav tu byl mládežnickým činovníkem a rodinným přítelem Pepiho Bicana, Seiferta, Jezbery a řady dalších...

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články