Před 60 lety byl otevřen Eden, gól dal Bican

Eden se původně nezačal stavět pro Slavii, ale osud tomu chtěl, že se stal jejím domovem.
Slavnostně byl otevřen 27. září 1953 tehdejším primátorem doktorem Václavem Vackem. A přestože tento muž nebyl ani minutu členem našeho klubu, stadion nesl jeho jméno v názvu. Když byl kolaudován, tak „bylo opomenuto vybudování ozvučení“. Skvělý muž tehdejšího Energovodu, pan Oldřich Bartůněk, to ale všechno napravil, aby se tu stal mistrem zvuku a i hlasatelem na dalších dlouhých čtyřicet let.

Slavia alias Dynamo začínala ligovým zápasem s vojenskými Křídly vlasti Olomouc. Skončilo to 1:1 a snad symbolicky náš první gól tu dal už čtyřicetiletý Josef Bican. Naši ani nehráli v tradičních červenobílých dresech, ale v modročervených, místo slávistické hvězdy byl nápis DSO Dynamo.

Unikátní už byl žákovský předzápas. Naši žáci v tradičních červenobílých barvách tu přehráli Teslu Žižkov 2:1. Prim hráli budoucí ligoví borci Karel Nepomucký (dal vítězný gól) a František Morávek (byl kapitánem), s nimi i pozdější hokejový trenér ve službách Slavie Zbyněk Zavadil… A také dnešní archivář fotbalové Sparty Václav Boreček. Není divu. Jeho otec Jaroslav tu byl mládežnickým činovníkem a rodinným přítelem Pepiho Bicana, Seiferta, Jezbery a řady dalších...

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

dnes
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

dnes
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články