Ondřej Petrák odchází do bundesligového Norimberku

PRAHA – Ondřej Petrák na jaře už slávistický dres oblékat nebude. Brzy dvaadvacetiletý záložník přestupuje do bundesligového Norimberku. S prozatím sedmnáctým klubem německé Bundesligy podepsal víceletý kontrakt.
„K dotažení jednání o přestupu došlo v úterý 7. ledna a obě strany se dohodly, že podrobnosti transferu nebudou zveřejňovat,“ uvedla ředitelka komunikace Soňa Nouzáková.

„Ondra dostal velmi dobrou nabídku, bundesliga je pro něj velkou výzvou, ve které jsme mu nechtěli bránit. Zahrát si německou ligu, která je jednou z nejkvalitnějších soutěží v Evropě, je snem každého profesionálního fotbalisty,“ uvedl sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

„Další ze slávistických odchovanců dostane šanci prosadit se ve velmi dobré lize, což je skvělou vizitkou pro celý klub. Ondrovi přejeme v novém působišti co nejvíce sportovních i osobních úspěchů a při návratu z ciziny ho ve Slavii rádi uvítáme,“ dodal Karol Kisel.

Ondřej Petrák působil v A týmu Slavie tři roky. „Slavia je samozřejmě klubem mého srdce. Byl jsem tady od deseti let, to ve vás nechá velkou stopu. Dostal jsem nabídku, kterou jde jen těžko odmítnout,“ vysvětluje Ondřej Petrák.

„Angažmá v Norimberku vidím jako obrovskou šanci pro svou další fotbalovou kariéru. Chtěl bych poděkovat jak fanouškům za skvělou podporu během těch tří let v áčku, tak vedení Slavie a celému klubu za šanci, kterou jsem tu dostal,“ pokračoval Petrák, který se v Německu potká s dvěma bývalými slávisty Adamem Hlouškem a Tomášem Pekhartem.

„Věřím, že mi kluci na začátku pomůžou. Určitě je to pro mě lepší. Navíc Adama znám ze Slavie velmi dobře,“ doufá Petrák, jehož teď už bývalí spoluhráči budou muset na jaře bojovat bez něj.

„Jsem přesvědčený, že jaro bude pro Slavii úspěšnější než podzim. Snad se co nejdříve zachrání a bude se tak moci soustředit na pohár, ve kterém mají kluci velkou šanci. Určitě budu Slavii nadále pozorně sledovat,“ zakončil Ondřej Petrák.

Ondřej Petrák se narodil 11. března 1992. Do Slavie přišel ve svých deseti letech a v osmnácti už nakoukl do ligového áčka. Postupem času se z něj stal klíčový muž sestavy a pravidelně sbíral nejvíce odehraných minut v sezoně. Ve Slavii odehrál Petrák 62 ligových zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. Od patnácti let patřil do všech reprezentačních výběrů, aktuálně je členem reprezentace do 21 let, kterou čeká v roce 2015 domácí mistrovství Evropy.

Fotogalerie

Aktuálně

Muris Mešanovič přestupuje do Mladé Boleslavi

včera
Bosenský útočník půl roku před koncem smlouvy odchází na přestup do Mladé Boleslavi. Slavii tak opouští po třech letech.

První zkušenost se španělským fotbalem

včera
Páteční los osmifinále Evropské ligy přisoudil Slavii španělskou Sevillu. „Myslím si, že pro fanoušky i pro nás je to velký tým, nastupují za něj skvělí hráči," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Jugas na hostování do Boleslavi, Sýkora do Liberce

včera
Slavia pouští na hostování do konce sezony bez opce dva hráče z A-týmu. Jakub Jugas bude hostovat v Mladé Boleslavi a Jan Sýkora v Liberci.

Další články