Vladimír Šmicer se vrací do Slavie

PRAHA/EDEN - V neděli 30. března ráno se k A-týmu připojí Vladimír Šmicer, jedna z největších postav klubu v posledním období i celé historii. Zhruba 4 a půl roku poté, co odehrál svůj poslední mistrovský zápas v červenobílém dresu, předstoupí před hráče v pozici asistenta trenéra Alexe Pastoora.
„Vláďa Šmicer má mnoho zkušeností, působil ve velkých evropských klubech, k tomu zná českou mentalitu a může být hodně nápomocný. Věříme, že svoje zkušenosti dokáže předat našim hráčům a pomoci v současné situaci. Navíc je to velký slávista a přesně nám zapadá do koncepce rozvoje klubu v dalším období. Věřím, že přinese i pověstné štěstí, které ho provázelo po celou úspěšnou kariéru. Jsme rádi, že je Šmíca zpátky,“ řekl k návratu Vladimíra Šmicera do Edenu sportovní ředitel Slavie Karol Kisel.

„Nerozhodoval jsem se dlouho, nabídka přišla včera a dnes jsme se domluvili. Už dříve jsem byl v kontaktu s prezidentem klubu Alešem Řebíčkem, bavili jsme se o fotbale a o Slavii. Když mě včera kontaktoval Karol Kisel s nabídkou, abych dělal pravou ruku trenéru Pastoorovi, tak možnost, že bych řekl ne, vlastně ani nepřicházela v úvahu,“ uvedl Vladimír Šmicer, který byl u všech tří mistrovských titulů v novodobé slávistické historii.

„Slavia mě vychovala pro velký fotbal a teď přišel čas, abych jí to vrátil. Situace není jednoduchá, čeká nás ještě devět ligových zápasů plus pohár, ale já jsem měl vždycky vítěznou mentalitu a snad se mi podaří ji na hráče přenést,“ pokračoval dvojnásobný medailista z mistrovství Evropy.

„Samozřejmě, že hru týmu podrobně sleduji. Bylo tu v poslední době hodně změn, měnili se hráči i trenéři. A když je hodně změn, těžko se něco buduje. Musíme se stabilizovat a odrazit. Mrzí mě, když vidím, jak se ofenzíva hrozně nadře na každý gól. V tomhle bych chtěl s hráči mluvit, pomoct a poradit,“ uzavírá Vladimír Šmicer.

Vladimír Šmicer působil jako hráč ve Slavii v sedmi prvoligových sezonách. Kromě toho hrál za Racing Lens, FC Liverpool a Girondins Bordeaux. Má trofeje pro vítěze Ligy mistrů a Poháru UEFA a je dvojnásobným vítězem Superpoháru.

Na klubové scéně vyhrál francouzskou Ligue 1, FA Cup a 3x českou Gambrinus ligu. Se Slavií došel až do semifinále Poháru UEFA v roce 1996. V témže roce získal stříbrné medaile na EURU s českou reprezentací, v roce 2004 pak bronzové.

Aktuálně

Rekordní návštěva na zápase s Bayernem Mnichov

dnes
Středeční bitva slávistek s Bayernem Mnichov přilákala na Sinobo Stadium neuvěřitelných 6 822 diváků. Padl tak český klubový rekord v počtu fanoušků na zápase ženského fotbalu, který překonal čtyři roky starou návštěvu 4 224 diváků na zápase proti Barceloně.

Informace o vstupenkách na Chelsea, předprodej od pondělí

dnes
Ve čtvrtfinále Evropské ligy budeme hrát 11. dubna ve 21:00 s Chelsea. O vstupenky na zápas registrujeme obrovský zájem, přečtěte si informace v článku.

Informace pro fanoušky cestující na venkovní zápas s Chelsea

včera
Ve čtvrtek 18. dubna odehrajeme odvetný zápas Evropské ligy v Londýně. Přečtěte si bližší informace k organizaci utkání a prodeji vstupenek.

Další články