Jakub Jankto přestupuje do italského Udinese

PRAHA – Slávistický odchovanec Jakub Jankto odchází do italského Udinese. Ve středu byly doladěny veškeré potřebné náležitosti mezi oběma kluby.
Osmnáctiletý slávistický záložník podepsal v Udinese pětiletý kontrakt. „Italský klub Udinese projevil v posledních týdnech o Jakuba eminentní zájem, čemuž se nelze divit vzhledem k jeho výkonům v dorosteneckých týmech Slavie i reprezentaci. Pro Jakuba je to veliká šance, může jít ve stopách jiných skvělých reprezentantů jako Marek Jankulovski a Slavia mu v jeho dalším kariérním postupu nechtěla bránit. Navíc je to pro nás velké uznání práce naší akademie a všech mládežnických trenérů a finanční podmínky přestupu po dlouhých jednáních nakonec odpovídaly představám vedení klubu,“ uvedl sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

Jakub Jankto ve středu potvrdil svůj přestup do Udinese přímo v Itálii. „Jsem Slavii vděčný za to, že mě fotbalově vychovala. V práci s mládeží je to jeden z nejlepších, možná vůbec nejlepší klub v Čechách. Zároveň bych chtěl poděkovat vedení klubu, že mi umožnilo přestup do ItálIe. V Udinese mě čeká nová výzva, na kterou se moc těším a věřím, že uspěji," uvedl pro slavia.cz Jakub Jankto.

V probíhající letní přípravě se Jakub Jankto připojil ke slávistickému A-týmu. Nastoupil do tří přípravných utkání a proti Slovanu Bratislava si připsal vstřelený gól. Janktovi vyšel také poslední reprezentační zápas v dresu týmu do 18 let. Černé Hoře nasázel čtyři góly. V minulé sezoně získal mistrovskou medaili s týmy Slavie U18, U19 i U21.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články