První ročník: Fotbalový kemp Slavie je v plném proudu

PRAHA – Už druhý týden běží v tréninkovém areálu v Edenu úvodní ročník Fotbalového kempu Slavie, do kterého se přihlásilo dohromady přes sto malých fotbalistů a fotbalistek. Na kempu se aktivně podíleli i hráči A-týmu Slavie, patronem je pak Karel Piták.
Ve druhém prázdninovém týdnu, od 6. do 12.7.2014, proběhl v našem areálu v Edenu první turnus pilotního ročníku fotbalových kempů. Tohoto kempu se zúčastnilo téměř padesát hráček a hráčů, z nichž téměř polovina využila nabízenou variantu Slávista ve dne v noci, v rámci které zůstávali účastníci i přes noc v hotelu Slavia. Ostatní účastníci přijížděli ráno v 8:00 a odjížděli po náročném programu v 18:00.

Program kempu byl velmi pestrý a náročný. „Program jsme se snažili zacílit na zlepšení fotbalových dovedností a poznání metodiky tréninku našeho klubu. Samotné tréninky jsou zaměřené na rozvoj herních činností jednotlivce,“ vysvětluje jeden z trenérů kempu Martin Hladík. Toho v trénérském týmu doplnili kvalifikovaní trenéři slávistické mládeže Michal Novák, Aleš Pres, Jan Kočí, Marek Šimůnek a Michal Rejka. Brankářské tréninky měl na starost Oldřich Pařízek a Radek Černý a o atletickou průpravu se stará Kristýna Volfová.

„Tréninky byly doplňovány dovednostními soutěžemi a týmovými hrami, které byly zpestřením tréninkového procesu. V rámci odpoledního programu účastníci absolvovali návštěvu bazénu, fotbalové turnaje, prohlídku stadionu spojenou s besedou a autogramiádou s patronem kempu Karlem Pitákem. V rámci tréninků se hráči setkali také s hráči A týmu Martinem Dostálem, Pavlem Vyhnalem, Martinem Berkovcem a Jakubem Janktem,“ pokračuje Martin Hladík.

Večerní program pro přespávající účastníky se skládal z výuky angličtiny zaměřené na fotbalové výrazy a z promítání filmů s fotbalovou tématikou.
Martin Hladík, který koordinoval činnost trenérů, hodnotí slávistický kemp velmi pozitivně. ,,První ročník a první turnus slávistických kempů se velmi vydařil. Z naplánovaného náročného programu jsme i přes občasné špatné počasí splnili vše a musím smeknout před všemi hráči, jak se s nabitým programem vypořádali. I zásluhou jejich píle se opravdu všichni v jednotlivých dovednostech zlepšili a udělali obrovský pokrok, který byl na posledním tréninku patrný. Někteří účastníci nás zaujali natolik, že je budeme zkoušet v našich mládežnických týmech,“ doplnil Martin Hladík.

O organizaci kempu se stará Blanka Pěničková a i po této stránce vychází vše na jedničku. ,,Myslím si, že všechno probíhá podle plánu. Tréninky měly kvalitní úroveň, doplňkové aktivity mezi tréninky byly, doufám, pro účastníky zajímavé. Kemp navštívili hráči A týmu a zvlášť beseda s Karlem Pitákem v šatně A-týmu Slavie měla velký úspěch. Počasí nijak zvlášť nenarušilo denní plány kempu. Doufáme, že hráčky a hráči byli s kempem SK Slavia Praha spokojeni a že se třeba v příštím roce zúčastní druhého ročníku,“ komentuje Blanka Pěničková z marketingového oddělení Slavie a kapitánka ženského A-týmu.

V tomto týdnu od neděle do soboty probíhá druhý turnus kempu, který má podobný program jako ten první. Informace, deník kempu a fotky můžete najít na našich webových stránkách a také na našem FacebookuBohatou fotogalerii z celého prvního turnusu najdete zde.

Fotogalerie

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články