Slavii posílí argentinský záložník Aldo Baéz

PRAHA – Slavia hlásí ještě před začátkem nového ročníku SYNOT ligy další posilu. Tým by měl posílit argentinský záložník Aldo Baéz.
Pětadvacetiletý středopolař podstoupí v úterý zdravotní prohlídku. „Následně podepíšeme s hráčem tříletou smlouvu. Kluby jsou na přestupu domluvené,“ vysvětluje sportovní ředitel a člen představenstva Karol Kisel.

„Jsem moc rád, že se nám povedlo získat velkou posilu do záložní řady z AS Trenčín. Aldo v několika sezonách prokázal své kvality a stál v Trenčíně u přerodu týmu ke stabilnímu účastníkovi evropských pohárů. Svou kvalitu prokazoval každý rok. Dnes se Trenčín prezentuje skvělým fotbalem a věřím, že to přenese Aldo i do Slavie,“ pokračuje sportovní ředitel Slavie.

„Jde o velice kvalitního užitečného středopolaře, který hru skvěle čte a kontroluje. Je přesně tím typem hráče, kterého jsme hledali,“ dodává Kisel s tím, že do tréninku by se měl Baéz zapojit ve středu.

„Jsem šťastný a těším se na novou výzvu ve Slavii,“ pronesl Aldo Baéz krátce a výstižně. „Poprvé jsem se o zájmu Slavie dozvěděl po našem vzájemném přípravném utkání na Slovensku, kdy mi můj agent řekl, že má o mě Slavia zájem. Hned jsem odpověděl, že do Slavie chci. Je to velký klub a pro mě osobně posun v kariéře,“ říká argentinský záložník.

„Těším se na tréninky, na spoluhráče a vůbec na celý klub,“ pokračoval Baéz, který hovoří perfektní slovenštinou. V Trenčíně působil od roku 2008. „Slovensky mluvím, stejně tak nebude problém s češtinou. Obě země mají hodně společného, v tomto nevidím žádné úskalí,“ vysvětluje rodák z Bueno Aires.

Pokud zdravotní prohlídka dopadne dobře, uvidíme novou akvizici sešívaných už v sobotu na hřišti Slovácka? „Samozřejmě bych byl rád, kdybych mohl nastoupit. Uvidíme ale, jestli se povedou vyřídit všechny formality,“ zakončil pětadvacetiletý záložník.

Aldo Baéz se narodil 5. září 1988 v argentinském hlavním městě Buenos Aires. 170 centimetrů vysoký střední záložník působil v mládežnických reprezentačních výběrech Argentiny. V Argentině působil v klubu Ferro Carril Oeste, ve kterém vyrůstal například Robert Ayala a kariéru tu odstartoval také trenér Héctor Cúper. Do Trenčína přišel Baéz v roce 2008 a postupem času se vypracoval v oporu a hvězdu slovenské ligy. 

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články