Sedmnáctka dominovala na Moravě, U19 padla s Frankfurtem

RAKVICE/PRAHA - Slávistická sedmnáctka se představila na memoriálu Františka Harašty v jihomoravských Rakvicích a s přehledem turnaj vyhrála. Naopak Slavii U19 se nedařilo na pražském CEE Cupu, po smolné prohře s Frankfurtem o medaile hrát nebude.
Slavia U17 se od 22. do 24. července představila na Memoriálu Františka Harašty na jižní Moravě po náročném soustředění v Ústí nad Orlicí a trenér Jíra tak měl k dispozici pouze čtrnáct hráčů včetně dvojice brankářů. "Kluci od prvního až do posledního zápasu předváděli gólové hody," těšilo ale trenéra U17 Miroslava Jíru.

"Hráli jsme náročný a především ofenzivní kombinační fotbal, který se divákům včetně reprezentačních trenérů musel líbit. Turnaj se nám povedl i z hlediska individuálních ocenění, neboť se náš útočník Daniel Krejdl stal s 5 brankami nejlepším střelcem turnaje a brankář R. Přibyl získal individuální ocenění za to, že jako jediný brankář na turnaji neinkasoval," pokračoval Jíra hodnocením výkonu svých svěřenců.

Turnaj nakonec skončil jednoznačnou výhrou sešívaných 3:0 nad reprezentačním výběrem ČR do 16-ti let. Pozitivním faktem je také to, že slávisté na turnaji neztratili ani jeden bod.

"Klukům bych chtěl touto cestou vyseknout poklonu za skvělý týmový výkon a především za to, že jsme všem ukázali technický a kombinační fotbal, který bychom si přáli v sezóně praktikovat," poděkoval trenér Jíra svému týmu.

Slavia U 17 - Zbrojovka Brno 4:0 (Krejdl, Král, Kovařík, Vejvar)
Slavia U17 - Hradec Králové 3:0 (2x Krejdl, Pek)
Slavia U17 - Výběr U16 reprezentace Morava 3:2 (Vejvar, Krejdl, Bucha)
Slavia U17 - Výběr reprezentace ČR U16 3:0 (Žežulka, Krejdl, Vejvar)

Kádr Slavie na turnaji: Přibyl R., Levíček V., Pek O., Stropek D., Vyskočil F., Kaník M., Pardubský V., Král A., Bucha P., Žežulka O., Souček D., Kovařík P., Krejdl D. a Vejvar J.

U19 na CEE Cupu o medaile hrát nebude

Slávistická devatenáctka bohužel na loňské druhé místo z mezinárodního Generali CEE Cupu nenaváže. Po středeční remíze s maďarským týmem Vasas Kubala 1:1 měli slávisté postup ze skupiny ve svých rukou. K vítězství ve skupině jim stačilo porazit německý F.S.V. Frankfurt. Sešívaní vedli v zápase zásluhou Batky a Vavrouše už 2:0, soupeři se ale povedlo srovnat a brankou v nastaveném čase rozhodl německý celek o svém vítězství 3:2. Slavia tak končí ve své skupině na třetím místě.


Výsledky Slavie U19 na CEE Cupu:
Slavia - Vasas Kubala Akadémia 1:1. Branky: Batka - Kubicza
Slavia - F.S.V. Frankfurt 2:3. Branky: Batka, Vavrouš - 2x Nahom, Onur

Aktuálně

Ve středu od 19:00 dohrávka v Edenu s Olomoucí

dnes
Sešívané čeká ve středu od 19:00 v domácím prostředí dohrávka 3. kola FORTUNA:LIGY se Sigmou Olomouc. Zápas vyhlíží asistent trenéra Jaroslav Köstl a Oscar Dorley.

Fair Play Cup: Po výhře v derby bronz i cena pro NEJ hráče

včera
V sobotu 23. října proběhl v tréninkovém centru v Edenu tradiční mládežnický turnaj Fair Play Cup. Turnaje se zúčastnilo deset týmů z Čech, Moravy i zahraničí. Slávisté skončili na třetím místě i s cenou pro nejlepšího hráče.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Další články