Nový ročník Synot ligy: Slavia začíná na Slovácku

PRAHA – V sobotu sešívaní vstoupí do nového soutěžního ročníku. SYNOT ligu zahájí tým trenéra Miroslava Beránka na Slovácku. Utkání, které vysílá ČT Sport, začíná v Uherském Hradišti ve 20:15.
„Moc se těšíme. Teď jsem ještě klidný, ale věřím, že takový správný předstartovní stav u mě i u hráčů ještě přijde,“ říká před ostrým ligovým startem trenér Slavie Miroslav Beránek.

„Tým si pořád ještě sedá. Je tu spousta hráčů, kteří tuhle soutěž nikdy nehráli. Spousta týmů má mužstvo poskládané dlouhodobě, v přípravě nemusely nic měnit a je to znát. My jsme jeden z týmů, který bude úplně nový. Hned první zápas na Slovácku ale chceme ukázat, že je tu jiná, lepší, kvalitnější Slavie,“ má jasno kouč sešívaných.

Kdo se v Uherském Hradišti z hráčů určitě neobjeví? „Na Slovácko ještě nepojede z hráčů, kteří hráli na jaře, Damien Boudjemaa. Samozřejmě dlouhodobě zranění jsou Tomáš Mičola a Pavel Vyhnal. Ti se připojí zhruba v říjnu nebo v listopadu. U Damiena Boudjemy věřím, že by se k týmu mohl zapojit už příští týden. I když by třeba ještě nehrál celý zápas, tak může týmu pomoci v průběhu,“ popsal situaci v kádru trenér Slavie.

Po roce a půl nastoupí do domácí soutěže také Martin Latka. „Jsem plný očekávání, jak do SYNOT ligy vstoupíme. Na Slovácku nás vždycky čeká těžký zápas. Očekávám velký boj o každý metr na hřišti, čímž se ten zápas bude vyznačovat,“ myslí si kapitán Slavie Martin Latka. Co říká Latka na to, že na ruce bude nosit kapitánskou pásku? „Pro mě to ani není nic moc nového. I když tady byli starší hráči, tak už jsem párkrát zaskakoval. I v Německu jsem měl někdy pásku. Nepřeceňoval bych to,“ popisuje stoper Slavie.

Jakub Petr v loňské sezoně patřil k oporám Slovácka, v sobotu se v Uherském Hradišti představí jako hráč Slavie. „Těším se hodně. Doufám, že vyhrajeme. V loňské sezoně jsem tam strávil docela úspěšný rok, tak mám na co navazovat. Věřím, že do soutěže vkročíme správnou nohu a odstartujeme ligu dobře,“ říká před úvodním duelem ofenzivní záložník, který zná Slovácko velmi dobře.

„Tým je rok pohromadě. V podstatě se to tam vůbec nemění. Kluci jsou dobře sehraní, ví, co chtějí hrát. Nebude to lehký zápas. Očekávám takové oťukávání. Přeci jen je začátek sezony. Slovácko chce hrát hodně po zemi, kombinovat. Musíme být trpěliví a udeřit třeba z brejku,“ nabízí recept na soupeře Jakub Petr. Jakou očekává atmosféru při utkání? „Lidé jsou tam na fotbal natěšení. Navíc, když v prvním kole přijede Slavie, tak bude plný stadion,“ zakončil hráč s číslem 22 na zádech.

Aktuálně

Fair Play Cup: Po výhře v derby bronz i cena pro NEJ hráče

včera
V sobotu 23. října proběhl v tréninkovém centru v Edenu tradiční mládežnický turnaj Fair Play Cup. Turnaje se zúčastnilo deset týmů z Čech, Moravy i zahraničí. Slávisté skončili na třetím místě i s cenou pro nejlepšího hráče.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

včera
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články