Gedeonův první cíl: Liga mistrů

“Derby vyhrajeme,” myslí si Patrik Gedeon, který by nám měl výrazně pomoci jak v lize, tak v evropských soutěžích. Přečtěte si rozhovor, který nám novopečený slávista poskytl po čtvrtečním dopoledním tréninku.
Vybíral jste z více nabídek, co nakonec rozhodlo pro Slavii?
Největší roli asi sehrálo, že Slavia bude hrát předkolo Ligy mistrů. Poslední dva roky jsem bojoval o záchranu a najednou budu hrát evropské poháry. Je to pro mě nové a moc se na to těším. Navíc je mi dvacet šest, taková nabídka by už nemusela přijít.
Znáte se osobně s některými spoluhráči?
Osobně nikoho neznám, potkával jsem kluky akorát v lize při zápasech. Je to otázka prvního týdne, pak se rozkoukám.
Vstupujete do velkého fotbalu, jaké máte pocity a čeho byste chtěl s týmem dosáhnout?
Chci se co nejrychleji aklimatizovat, s přítelkyní se už stěhujeme do Prahy. Pak bych samozřejmě rád stabilně nastupoval v lize. A když postoupíme do Ligy mistrů, tak budu opravdu šťastný.
Předkolo LM je už na dohled. Přál byste si nějakého konkrétního soupeře?
Abych pravdu řekl, můj přestup se semlel hrozně rychle, takže ještě nemám přehled, na koho můžeme narazit – nechávám to osudu a věřím, že postoupíme.
V předposledním kole uplynulého ročníku Blšany zkomplikovaly Slavii cestu za druhou příčkou. Pomyslel jste v tu chvíli na to, že vás to může za pár týdnů mrzet?
Rozhodně ne. Soustředil jsem se na svůj výkon a chtěl jsem s Blšany uspět. A i kdybych tenkrát spekuloval, kam přestoupím, na hru by to nemělo vliv. Hraju vždy za sebe a svůj tým.
Vrcholem ligy bývá derby, které poprvé zažijete v roli hráče. Jak se na něj těšíte?
Počítám s tím, že týden před zápasem bude asi trochu nervóznější. Ale sám nevím, co mě čeká. Každopádně bych chtěl být na hřišti.
A váš tip?
Doma body neztratíme, vyhrajeme 1:0.

Aktuálně

B-tým: Sešívaní neudrželi vedení a v Písku těsně prohráli

včera
Mladí slávisté podlehli v předposledním zápase podzimní části sezony domácímu Písku těsně 1:2. Jedinou branku sešívaných vstřelil Adam Toula, vyrovnávací branku soupeře měl na svědomí bývalý slávista Štěpán Koreš.

Informace k prodeji vstupenek na utkání s Maccabi Haifa

včera
Slavia se 4. 11. představí na domácí půdě ve čtvrtém utkání základní skupiny Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Všichni permanentkáři a Edenkáři si budou moci pořídit vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu.

AKTUALIZOVÁNO: Informace pro fanoušky do Budějovic

včera
V neděli 24. října pojede Slavia na venkovní zápas do Českých Budějovic. Přečtěte si informace k výjezdu pro fanoušky.

Další články