Slavii povede Dušan Uhrin mladší

PRAHA - Slavia zahájí ve středu v tréninkovém areálu v Horních Počernicích přípravu na nadcházející sezonu. Z pozice hlavního trenéra jí povede Dušan Uhrin ml., který v pondělí podepsal s klubem smlouvu.
„Samozřejmě, že jsem si musel zjistit nějaké okolnosti spojené se Slavií,“ říká Dušan Uhrin ml. „Nabídku jsem dostal zhruba před týdnem. Věděl jsem, že ji chci přijmout, ale musel jsem si také ověřit, jak vůbec Slavia v tuto chvíli funguje a co chce vedení Slavie dokázat v příští sezoně," doplnil.

Trenér Uhrin nejde do neznámého prostředí. „Já už jsem tady podruhé, pro mě Slavia není nic úplně nového. Dělal jsem sportovního ředitele mládeže a dělal jsem asistenta Karlovi Jarolímovi a Josefu Pešicemu," zavzpomínal nový slávistický kouč.

„Samozřejmě je to pro mě výzva, protože Slavia má historicky velice dobré jméno. Já pevně věřím, že se nám podaří stabilizovat dlouhoběji herní projev, bylo bych rád, kdybychom neměli takové výkyvy ve výkonech,“ věří před nadcházející sezonou trenér Slavie Dušan Uhrin. „Teď nechci nic slibovat, je to pro mě úplně čerstvá záležitost, v následující době se určitě vyjádřím k hodně věcem," zakončil.

Dušah Uhrin mladší se narodil 11. října 1967. Během trenérských začátků působil také ve Slavii, kde vykonával funkci asistenta trenéra. Jako hlavní trenér poprvé vedl Bohemians Praha, ze které přešel do Mladé Boleslavi. Právě ve středočeském klubu dosáhl největších úspěchů v českém fotbale, získal s ním druhé a třetí místo v lize. Následně vedl v Rumunsku Temešvár, Kluž, řecký Limassol a gruzínské Dinamo Tbilisi, se kterým dokonce vyhrál mistrovský titul. V sezoně 2013/14 trénoval FC Viktorii Plzeň a na jaře 2015 běloruský Dinamo Minsk.

V pondělí také klub ukončil po vzájemné dohodě spolupráci s trenérem Miroslavem Beránkem a sportovním ředitelem Karolem Kiselem. Oběma jmenovaným bychom chtěli poděkovat za spolupráci a současně přejeme hodně štěstí v jejich dalších krocích v pracovním i soukromém životě.

Aktuálně

V neděli od 19:00 v Ďolíčku proti Bohemians

včera
Tři dny po vítězném vstupu do Evropské konferenční ligy čeká sešívané další ligový duel. V Ďolíčku odehrají vršovické derby proti Bohemians, kterým patří v tabulce sedmá příčka a aktuálně drží sérii dvou vítězství v řadě.

Informace k zápasu MOL Cupu ve Velvarech

včera
22. září hraje Slavia zápas MOL Cupu ve Velvarech. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Vstupenky do Rotterdamu jsou v předprodeji

včera
Druhý zápas ve skupině E Konferenční ligy odehraje Slavia v Rotterdamu. Vstupenky jsou v předprodeji pro permanentkáře, členy Odboru přátel a Fanklubu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu.

Další články