Veselý nezklamal, přihrál na gól, ocenil debut Uhrin

SEZIMOVO ÚSTÍ - Slavia zvládla zápas s Táborskem vítězně. Na výhře se podílel i debutant Lukáš Veselý. „Sledujeme všechny hráče z juniorky a na Lukáše jsme dostali dobré reference. Tak jsme ho dnes na dvacet minut vyzkoušeli,“ objasnil trenér Uhrin premiérový start osmnáctiletého hráče, který se blýskl gólovou asistencí.
Slavia v předposledním přípravném utkání zvítězila nad Táborskem 3:1. „Zápas s Táborskem beru jako přípravné utkání, dnes jsme ho pojali jako tréninkovou jednotku. Je to jiné, než u zápasů v Rakousku. Vyslal jsem do hry hodně hráčů, zároveň jsme ale měli dopoledne trénink, tak jsem nechal Martina Latku s Karlem Pitákem odpočinout,“ objasnil trenér Dušan Uhrin absenci zkušených opor.

Sešívaní jsou v plném zápřahu. „Včera jsme měli navíc zátěžový trénink, takže jsem rád, že jsme vyhráli a že jsme v téhle fázi utkání zvládli. Táborsko se na nás připravilo, přišlo hodně diváků, byly tu skoro dva tisíce lidí. To zázemí mě tady opravdu překvapilo,“ potěšila trenéra atmosféra na stadionu.

V utkání si také připsal svou premiéru za A tým nejmladší ze slávistického klanu Veselých Lukáš. „Sledujeme všechny hráče z juniorky a na Lukáše jsme dostali dobré reference, tak jsme ho dnes na dvacet minut vyzkoušeli. Nezklamal, přihrál na gól,“ okomentoval výkon debutanta kouč.

Důležitou otázkou také bylo, jaký je zdravotní stav marodů. „Levan Kenia se bude uzdravovat ještě tak čtrnáct dní. Tomáš Mičola začíná trénovat zítra plnou tréninkovou zátěž a Milan Černý se už dnes dopoledne zapojil do tréninku, takže pevně věřím, že bude v pořádku,“ dodal optimisticky Uhrin.

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články