Miroslav Držmíšek odchází ze Slavie

PRAHA – Po necelých devíti letech práce pro Slavii z klubu odchází Miroslav Držmíšek. Ten během svého působení v Edenu působil v rolích vedoucího mužstva, generálního sekretáře nebo sportovního ředitele. Od 1. prosince se rozhodl přijmout nabídku z Bohemians Praha 1905.
Miroslav Držmíšek (nar. 5. 11. 1963) působil jako aktivní hráč v Plzni, Xaverově a v Benešově. Po skončení kariéry byl sportovním ředitelem v Xaverově. Do Slavie přišel v únoru 2007 nejprve ne pozici hlavního skauta a generálního sekretáře.

V dubnu 2007 se stal vedoucím A-týmu a hned zažil to nejhezčí, co společně s realizačním týmem můžete zažít. Na lavičce Slavie působil při premiérové účasti v prestižní Lize mistrů a získal s týmem dva ligové tituly.

Následně se stal sportovním ředitelem Slavie, a to 4. listopadu 2010, kdy Slavii čekalo zřejmě nejhorší období v novodobých dějinách. Hráči ani zaměstnanci téměř půlroku nedostávali výplaty, přesto pod vedením trenéra Michala Petrouše a také za pomoci právě Miroslava Držmíška podávali na jaře 2011 skvělé výkony a nakonec v jarní tabulce obsadili čtvrté místo a všichni přítomní pomohli k záchraně Slavie.

V zimě 2013-2014 nahradil Miroslava Držmíška ve funkci sportovního ředitele Karol Kisel. Poslední dva roky vykonával ve Slavii Miroslav Držmíšek funkci generálního sekretáře.

Za poctivou práci pro Slavii, která trvala bezmála devět let, Miroslav Držmíškovi děkujeme a v jeho další funkcionářské kariéře mu přejeme hodně štěstí. 

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

včera
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

včera
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 2 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články