Sešívaní dorazili do Tallinnu

TALLINN – Slavia dnes ráno odletěla do Tallinu na zápas druhého předkola Evropské ligy. Trenér Dušan Uhrin se musí obejít bez trojice hráčů, přesto věří, že sešívaní evrospkou výzvu zvládnou.
Sešívaní brzy ráno odcestovali do Tallinnu, kde je zítra od 19:00 místního (18:00 českého) času čeká druhé předkolo Evropské ligy proti místní Levadii. Ta si v prvním předkole poradila s Faerským celkem HB Torshavn.

„Po dlouhé době je to zápas v pohárech, je to pro nás výzva. Očekávání je určitě velké, snažili jsme se dát mužstvo dohromady, abychom vytvořili dobrý tým. Doufám, že to ukážeme na hřišti,“ věří trenér Dušan Uhrin.

Jaké jsou cíle pro první utkání? „Přijeli jsme s tím, že chceme vstřelit branku a budeme se soustředit sami na sebe,“ hlásí trenér. O to, že by mladé mužstvo ochromila nervozita, se nebojí. „Mladí hráči mají zase zkušenosti z reprezentace, takže jsou zvyklí na mezinárodní utkání,“ vysvětluje.

Slavia odcestovala bez zraněného Jasmina Ščuka, chybí letní posila Dušan Švento, který se zapojí do tréninku až v pondělí. S týmem neodletěl do Estonska ani útočník Milan Škoda. „Milan Škoda měl delší dovolenou, zapojil se do přípravy až minulý týden. Do pátku bude ještě trénovat individuálně. Jasmin Ščuk se zranil na tréninku v týdnu, ale myslím, že bude také na příští zápas v pořádku,“ osvětlil trenér Dušan Uhrin. 


K pohárově nejzkušenějším hráčům patří Josef Hušbauer. „Příprava byla dlouhá, takže jsme rádi, že je tu konečně ostrý zápas. Půjdeme si za svým a věřím, že to zvládneme,“ říká záložník sešívaných, který už navíc proti Levadii nastoupil v minulosti. „Hráli jsme s nimi doma, byl to jednoznačný zápas, do odvety už jsme šli s tím, že můžeme pošetřit některé hráče. Já osobně jsem v Tallinnu nehrál. Koukal jsem na soupisku a hráčů moc stejných nezůstalo, je jich tam jen pár,“ dodává.

Povede se Slavii podobný start? „Bylo by to hezké, ale začínáme venku. Budeme rádi, pokud uhrajeme nějaký dobrý výsledek pro odvetu,“ doufá Hušbauer. „Mladší kluci, kteří to ještě nezažili, budou možná nervóznější, tak se je budu snažit podpořit. Uvidíme zítra, jestli budu klidnější než oni,“ usmívá se šestadvacetiletý záložník.


Podívejte se na cestu do Tallinnu pohledem fanoušků:


Aktuálně

B-tým: Těsná porážka s Vyšehradem

včera
Sešívané béčko nenavázalo na sérii pěti výher a v doma prohrálo s dobře bránícím Vyšehradem těsně 1:2. Jediný gól Slavie vstřelil Martin Douděra.

Tarasovi patří velký dík, náš výkon se zlepšoval

před 2 dny
Trenér Jindřich Trpišovský mluvil po vítězství nad Libercem o těžkopádném vstupu do utkání, bojovném soupeři, návratu Miroslava Stocha do Edenu i nadějné spolupráci Jana Kuchty a Michaela Krmenčíka. A smekl před obětavostí Tarase Kačaraby.

Museli jsme vyhrát a obnovit naše sebevědomí

před 2 dny
Peter Olayinka oslavil návrat do základní sestavy a svůj 100. start v nejvyšší české fotbalové soutěži vstřelenou brankou. Proti Liberci pečetil výhru 3:1.

Další články