Výsledky mládeže: U14 porazila Spartu, U18 vládne své soutěži | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: U14 porazila Spartu, U18 vládne své soutěži

PRAHA - Slavia U18 porazila v posledním podzimním kole Náchod 3:0 a je v čele druhé nejvyšší soutěže týmů U19. U14 porazila Spartu 2:1 gólem z poslední minuty zápasu.

SKSU19

SK Slavia Praha – Sigma Olomouc 3:2 (1:1)
Branky:
Mareš, Stropek, Žežulka
Sestava: Stanić Stropek, Mareš, Vyskočil, Pardubský Bucha, Beňo, Havrda (56. Telnar) Krejdl (90. Novák), M. Lauricella (71. Pek), Vejvar

Reportáž z dramatického zápasu včetně hodnocení trenéra
Antona Mišovce si přečtěte zde.

SKSU18

SK Slavia Praha – Náchod  3:0 (1:0)
Branky:
Hönig, Schneider, Suk
Sestava: Radimský – Schneider (71. Stojka), Husenský, Straka, Bílek – A. Lauricella, Cejnar (46. Douděra), Stehno – Bielesz (46. J. Pek), Novák (46. Suk), Hönig

Zápas hodnotil trenér
Michal Petrouš:
„V posledním utkání podzimní sezony jsme přivítali mužstvo Náchoda, které velmi potrápilo všechny favority. A hned v úvodu utkání to soupeř potvrdil, když mohl skórovat po našem velmi špatném vstupu do utkání. Naše hra postrádala větší přesnost, zaujetí a touhu se za každou cenu prezentovat kvalitním výkonem. I přesto jsme si v prvním poločase vytvořili herní převahu, kterou jsme gólově vyjádřili až v samotném závěru prvního poločasu, kdy si za obranu soupeře naběhl Schneider, kterého brankář hostí fauloval. Z následného pokutového kopu jsme se ujali vedení, kdy penaltu proměnil s přehledem Hönig. Do druhého poločasu dostali šanci další hráči, kteří přinesli do hry určité zlepšení, které bylo korunováno dvěma brankami a dalšími šancemi, kdy navíc soupeře jednou zachránila tyč a jednou spojnice. I přestože jsme utkání výsledkově zvládli, tak nemůžeme být spokojeni. Individuální výkony některých hráčů tentokrát nesplňovaly parametry, jaké by hráči ve slávistickém dresu měli předvádět, tedy až na výjimky.“

Týmy SKSU17 a SKSU16 v týdnu neodehrály žádné utkání.

SKSU15

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:1
: Kopáček
Sestava: Sirotník Garagič (55. Chalupa), Lytvyn, Starý, Hájek Štěpnička (45. Leitl), Kopáček, Hroník Douděra , Toula (60. Matys), Hrubeš (45. Kulhavý)

Zápas hodnotil trenér Petr Karoch:
„Z naší strany nepovedený zápas. Soupeř vystřelil čtyřikrát na branku a vždy skóroval. Naše nevýrazná herní převaha v první půli přinesla pouze dvě brankové příležitosti. Po přestávce jsme byli mnohem aktivnější, měli více gólovek, ale proměnili pouze jedinou těsně po přestávce. Soupeř většinou útočil do odkryté obrany a v zakončení byl neomylný. Mrzí nás nedůsledná obranná fáze a neproměněné střelecké příležitosti.“

SKSU14

AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:2
Branky:
Alijagič, Šimoník
Sestava: Vágner – Ling, Šimoník, Behenský, Snětivý (44. Maňas) – Višinský, Langhamer, Alijagič – Brejcha (57. Náprstek), Váňa (44. Málek), Veliký

Vítězné derby hodnotil trenér Jan Bauer:
„První poločas utkání jsme byli aktivnější, hra se spíše odehrávala na polovině Sparty, ale bez vážného ohrožení její branky. Této situace jsme se dočkali přibližně pět minut před koncem, kdy jsme z hranice brankového území nastřelili břevno. Do druhého poločasu Sparta vstoupila aktivněji, vycházely jí lépe rychlé protiútoky. Hned v úvodu druhé půle jsme po našem autovém vhazování ztratili míč na polovině soupeře a domácí šli po rychlém kontru do vedení. Další průběh hry byl spíše nahoru dolů, kdy se nám nedařila tolik mezihra. Vyrovnání jsme se dočkali ve 44. minutě, kdy jsme srovnali po rohovém kopu, což kluky opět nabudilo. Tečku za utkáním jsme udělali po pěkné akci doslova v poslední sekundě utkání a skóre utkání jsme zvrátili na naší stranu.“

SKSU13

Teekane Cup

SK Slavia Praha - FK Motorlet Praha 2:0 (Kričfaluši, Beran)
SK Slavia Praha - FK Ústí nad Labem 1:1 (Beran)
SK Slavia Praha - FC Bohemians Praha 1905 0:1
SK Slavia Praha - FK Dukla Praha 0:0
SK Slavia Praha - FC Tempo Praha 7:0
(2x Beran, Kričfaluši, Měkota, Motyčka, Pandula, Jinoch)

Turnaj hodnotil trenér Ondřej Jura:
„Již úvodní střetnutí s Motorletem naznačilo, že nás turnaj nezastihl v dobrém rozpoložení. Celý den jsme se trápili v koncovce, v některých zápasech jsme nedokázali využít klidně osm ložených šancí a inkasovali jsme z jediné střely na branku. Přístup a výkony některých hráčů se nepřiblížily ani k slabému podprůměru, a proto jsme nedokázali ani jednoznačné zápasy dotáhnou do vítězného konce a zaslouženě tak obsadili čtvrté místo.“

Mezinárodní turnaj Meteor

Základní skupina:
SK Slavia Praha - FC Bohemians Praha 1905 1:0 (Mazánek)
SK Slavia Praha - LASK Linz 2:0 (Novák, Matoušek)
SK Slavia Praha - FK Teplice 0:0
SK Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:0 (Beran)
SK Slavia Praha - ŠK Senec 2:0 (2x Tischler)

Semifinále:
SK Slavia Praha - FK Meteor Praha 4:1
(2x Novák, Mazánek, vlastní)

Finále:
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 0:1
po pokutových kopech

„V sobotním turnaji na Meteoru jsme se prezentovali diametrálně odlišným přístupem. Od úvodního utkání jsme na hřišti dominovali, hráli jsme zodpovědně do defenzivy a nevypustili jediný osobní souboj. Turnajem jsme prošli hladce až do finále, kde jsme chtěli Spartě oplatit porážku ze čtvrtka. Po celých sedmnáct minut jsme byli aktivnějším týmem, ovšem vypracované šance jsme nedokázali využít. Při penaltovém rozstřelu byla úspěšnější Sparta, a tak jsme si odvezli stříbrné medaile. I přesto bychom rádi hráče pochválili za předvedené výkony a zlepšenou defenzivní činnost.“

SKSU12

SK Slavia Praha – Vyšehrad U13 12:2
Branky:
3x Kruhlyk, 2x Mikulanda, Kučera, Blažek, Kopecký, Planka, Hunal, Jelínek, J.Lopatář
Sestava: Tomas, Jelínek, Hejduk, Blažek, Hunal, Mervard, Mikulanda, Kopeký, Kučera, Planka, Kruhlyk, Vondráček, Čejka, J.Lopatář, Žitný, Blažek, Benlalam, Kopecký, A.Lopatář

Zápas hodnotil trenér Martin Hladík:
„Tento přátelský zápas jsme zvládli velmi dobře. Soupeř bohužel nekladl příliš velký odpor, a tak jsme měli na všechno dostatek času a mohli jsme tak v klidu kombinovat a vytvářet si dostatek brankových příležitostí.“

SKSU11

Tým U11 nehrál žádné utkání.

SKSU10

Slavia Tour
Slavia vyslala na turnaj dva týmy, které nakonec získaly první a druhé místo.

Turnaj v Hradci Králové
Na turnaj do Hradce vyrazily také dva týmy.

Turnaj hodnotil asistent trenéra Martin Mišovec:
Na dvoudenním turnaji, kterého se zúčastnilo 20 týmů, jsme po celé dva dny předváděli nejlepší výkony a zaslouženě obsadili první dvě místa. Všichni hráči zaslouží pochvalu za předvedené výkony."

Nejlepší hráč turnaje - Čížek Kryštof (SK Slavia Praha černí)
Nejlepší brankař turnaje - Dostalík Martin (SK Slavia Praha sešívaní)

SKSU9

Slavia Tour – Slavii se turnaj příliš nepovedl a obsadila 16. místo.

Turnaj Radotín 2. a 3. místo
Turnaj hraný na nové umělé trávě v Radotíně. Tohoto turnaje se zúčastnilo 11 mužstev, kde hrál každý s každým. Po celou dobu turnaje jsme předváděli dobrý výkon. Dokázali jsme se prosazovat v soubojích a trestali jsme soupeřovo chyby. Několikrát se nám stalo, že jsme polevili z našeho tempa a soupeř nás hned potrestal. V některých zápasech nám chyběla větší přesnost při střelbě. Turnaj se velmi povedl po všech stránkách."

Turnaj Sedlčany 1. a 3. místo
První halový turnaj v sezóně. Zde jsme měli obavy, jak se budou hráči potýkat se specifickým prostředím halového povrchu. Co se dělo na "hřišti" bylo k neuvěření. Hráči neměli závažné problémy s herními činnostmi jednotlivce. Dobré vedení míče, krásné kličky a i velmi dobré přihrávky, gradovaly bojovností a chutí všech hráčů. Na tomto turnaji ukázali naši hráči velmi dobrý výkon.
Turnaj byl opět výborně připraven a všem hráčům dodal krásné fotbalové zážitky."

Slavia Praha - Sokol Řepy 09 – přípravné utkání

Zápas hraný ve večerních hodinách pod umělým osvětlením. Soupeře jsme nezvládali silově přehrát. Každé naše zaváhání soupeř potrestal. Nedokázali jsme naše šance lépe zužitkovat."