Výsledky mládeže: Tým U18 rozstřílel Ústí nad Labem | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: Tým U18 rozstřílel Ústí nad Labem

PRAHA - Devět gólů vstřelila Slavia U18 do sítě ústecké devatenáctky. Přípravky U9 a U10 mají za sebou vítězné derby. Starší žáci si připsali tři body v boji o ligový titul.

SKSU19

SK Slavia Praha – Příbram 3:1 (1:1)
Branky:
M. Lauricella, Vejvar, Bucha – Rataj
Sestava: Toman Schneider, Stropek, Pek, Havrda (75. Novák) Bucha (87. Stehno), Beňo Vejvar (88. Bielesz), Hönig (78. Petrák), Krejdl M. Lauricella

Report z utkání čtěte zde.

SKSU18

SK Slavia Praha – Ústí nad Labem U19 9:0 (5:0)
Branky:
2x Azilinon, 2x Havránek, Bielesz, Douděra, Kotěra, Pek J., Sodoma
Sestava: Pakeš – Ielitro, Drozda, Straka, Kotěra – Petrák, Cejnar, Havránek (59. Douděra) – Bielesz (59. Suk), Azilinon (59. Sodoma), Pek J. (59. Stojka)

Zápas hodnotil trenér
Michal Petrouš:
„Do utkání jsme vstoupili velice aktivně, kdy se se nám podařilo do 12. minuty vstřelit tři branky. Nejprve Jan Pek krásnou střelou do šibenice otevřel skóre. Vzápětí po křídelní akci přišla druhá branka, kdy se dostal do pokutového území soupeře aktivní Ielitro, který našel před prázdnou brankou Azilinona, a ten nezaváhal. Třetí branku vstřelil po faulu na Bielesze z hranice pokutového území přízemní střelou Havránek. Do konce poločasu jsme ještě navýšili skóre dvěma brankami na 5:0. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a mužstvo si stále vytvářelo šance, kdy se skóre po závěrečném hvizdu zastavilo na konečných 9:0.

Sehráli jsme povedené utkání kdy nám v podstatě vše vycházelo podle představ a velice efektivní jsme byli ve finální fázi. V utkání bych rád vyzdvihl i chování hráčů po ztrátě míče, kdy jsme správným defenzivním postavením a rychlým přistupováním komplikovali soupeři rozvinout útočnou fázi.

Nevyzdvihoval bych jednotlivce, ale pochválil bych celý tým. Každý hráč podal velice kvalitní výkon včetně hráčů, kteří nastoupili v průběhu druhého poločasu, i přestože jsme nevyvarovali některých chyb.“

SKSU17

Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 1:1 (5:4 po pk)
Branka:
Čvančara
Sestava: Markovič Hrubý, Vincour, Krupička, Bárta Bejbl,Škarda,Bednář, Zinhasovič Krobot, Čvančara
Náhradníci: Novák, Valenta, Vaněk, Michovský, Janoušek, Trefil

Utkání hodnotil trenér Petr Mikolanda:
„Zápas dvou rozdílných poločasů od obou týmů. První poločas jsme začali aktivně a vytvořili první šanci, poté nás ale začali domácí přehrávat jednoduchými přihrávkami a v odražených míčích, ve kterých byli mnohem agresivnější, i v osobních soubojích, kde jsme nestačili. Proto si začali vytvářet šanci oni a potvrzením toho byla branka kterou naši stopeři nedokázali vyřešit, a přitom nebyla těžká. Od té chvíle i nadále jsme byli ve hře horší a měli jsme jen náznaky šancí. Na druhou stranu jsme přežili několik šancí domácích, při nichž při nás stálo štěstí. Druhý poločas byl naopak v naší režii. Od prvního okamžiku jsme zlepšili pohyb a vyrovnali se v důrazu domácím, ti najednou ztráceli jednoduché míče a kluci se dostávali do zakončení a přečíslení v mnoha situacích, Vytěžili jsme zaslouženou vyrovnávací branku a jen naší samotnou nerozvážností, možná i zbrklostí a snahou zakončit co nejrychleji jsme nepřidali další branku, kterou bychom potvrdili velkou převahu v druhém poločase. Dvojnásobným nastřelením konstrukce branky a nevyužitím šancí z těsné blízkosti se zápas dobelhal do pokutových kopů. V nich jsme jednou selhali. Zápas tedy skončil stejně jako na podzim po penaltovém rozstřelu. Za druhý poločas obrovské plus, jelikož takto bychom si představovali hrát a bojovat v takovém to tempu a nasazení každý zápas.“

SKSU16

Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 3:3 (1:3 po pk)
Branky:
2x Vlasák, Stárek
Sestava: Trefil, Červ (75. Schneider), Walter, Vlček (60. Martinec), Kosek, Vít (55. Eichler) , Žambůrek, Stárek (55. Starý), Zeronik, Kubiš, Vlasák

Hodnocení trenéra Milana Titěry:
„Velmi dobrý soupeř nás tentokrát čekal v Plzni. První poločas patřil herně i střelecky Slavii. I Plzeň však měla několik nebezpečných zakončení. První branku jsme vstřelili po zatažení Zeronika a následnému centru Kubiše na Stárka, který hlavou poslal Slavii do vedení. Opět po akci aktivního Zeronika přistavil míč Kubiš a Vlasak křížnou střelou proměnil svoji šanci. Následně šel sám na brankáře Kubiš, ale delším dotykem kolem gólmana se vyhnal příliš do úhlu. Druhý poločas neproměnil po krásné přihrávce Vlasáka velkou šanci Žambůrek, který trefil jen gólmana.
Zanedlouho Plzeň předvedla rychlý brejk, který skončil odpískanou penaltou. Plzeň se nadechla po kontaktním gólu a ze standardní situace za chvilku srovnala skóre. Černá desetiminutovka skončila další nařízenou penaltou po zbytečném faulu našeho brankáře v rohu velkého vápna.
Náš tým se však nepoložil a vyrovnání zařídil odvážným průnikem Zeronik, který prostrčil míč do vápna na Kubiše, který opět přistavil míč na střelu Vlasákovi a ten se znovu nemýlil. V závěru utkání mohli získat obě mužstva výhru, ale nakonec již gól nepadl. O vítězi se tak rozhodlo až v penaltovém rozstřelu, který zvládla lépe Slavia. Brankář Slavie dokázal vychytat tři penalty.“

SKSU15

SK Slavia Praha - Mladá Boleslav 2:0
Branky: 2x Hroník
Sestava: Fülop - Hájek, Leitl, Hroník, Lytvyn, Štětka, Kulhavý (36. Hrubeš), Douděra, Kopáček (54. Křišťan), Starý, Matys (49. Nováček)

SKSU14

SK Slavia Praha - Mladá Boleslav 4:2
Branky: 2x Veliký, Náprstek, Horský
Sestava: Vágner - Prebsl, Náprstek (63. Kordiak), Alijagič (65. Šmicer), Brejcha (58. Horský), König, Šimoník, Krunert, Langhamer, Váňa (36. Veliký), Málek (36. Višinský)

SKSU13

Tým U13 odehrál dvě přípravná utkání se Spartou. Jedno na hřišti 10+1 a druhé na 7+1.

10+1
AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 1:2 (0:1)
Branky:
2x Š. Beran
Sestava: Gothard - Tischler, Měkota, Trédl, Motyčka - Sládek, Novák, Beran Š. - Beneš, Reichl, Beran T. (Čížek, Krstevski, Jinoch, Mazánek, Fatrdle, Labík, Matoušek, Slavata, Dvořák)

Utkání hodnotil trenér Ondřej Jura:
„Na Strahově jsme se utkali v dalším přípravném utkání se Spartou. Hráli jsme na Strahově na umělé trávě 10+1 v rozestavení 4-3-3. Celý poločas jsme hráli vyrovnané utkání s šancemi na obou stranách. V úvodu utkání se nám povedl rychlý protiútok, který jsme dokázali zakončit brankou. Do poločasu jsme si vytvořili ještě několik slibných šancí, které jsme neproměnili. Sparta nás opět trápila průnikovými přihrávkami, které se nám dařilo zachytávat. Přesto jsme přežili dvě slibné šance a poločas vyhráli. Druhý poločas jsme začali aktivně, bohužel inkasovali jsme po pěti minutách ze standardní situace. Poté se nám povedla akce z křídelního prostoru, po které přišel faul v pokutovém území a nařízenou penaltu jsme proměnili. Poté kvalita hry upadla z obou stran do podprůměru, Sparta si vytvořila dvě slibné šance, ale nás podržel výborně chytající brankář. Na Strahově jsme tak uhájili těsné vítězství 2:1, ovšem pořád máme na čem pracovat.“

7+1
AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 4:2 (4:0)
Branky:
T. Beran, Sládek
Sestava: Dvořák - Labík, Fatrdle, Krstevski - Mazánek, Čížek, Jinoch - Matoušek (Slavata, Motyčka, Trédl, Tischler, Beran, Sládek, Beneš, Novák)

Zápas hodnotil trenér Ondřej Jura:
„V pondělí jsme nastoupili k přátelskému utkání na Strahově proti Spartě. Tým jsme rozdělili na dvě party, které se v poločase vystřídaly. Hrálo se 7+1 v rozestavení 3-3-1, 2x 35 minut na branky o velikosti 2x5m. Hřiště bylo rozměrově velké a pro hráče tak fyzicky náročné. Zápas bych rozdělil na dva zcela odlišné poločasy. První poločas začal velice smolně pro našeho hráče Marka Čížka. Ten si v jednom ze soubojů šlápl na míč, spadl na záda a při dopadu si přilehl ruku. Marka musela se zlomenou rukou odvézt záchranka do nemocnice. Během prvního poločasu jsme nedokázali vůbec využít velkého hřiště. Místo toho, abychom šli do kombinace a měnili těžiště hry, míče jsme spíš tahali a zbytečně chodili do kliček. Nefungoval nám střed hřiště, kde nás Sparta v prvním poločase jasně přehrála. Špatně jsme přebírali hráče soupeře v defenzivní fázi, a tak jsme inkasovali hned čtyřikrát v první půli. Veškeré naše akce končily před vápnem, do zakončení jsme se dostávali jen velmi málo. Do druhého poločasu jsme vystřídali všech sedm hráčů a obraz hry se zcela změnil. Druhý poločas se nám dařilo to, co jsme chtěli hrát celý zápas. Výborně jsme otáčeli hru a využívali tak volných prostorů, dokázali jsme se prosazovat po křídlech a velké množství akcí bylo zakončeno střelbou. Herně jsme na hřišti dominovali, soupeře jsme dobře dostupovali a byli jsme dostatečně důrazní. Na faktu, že jsme druhý poločas neinkasovali, měl velkou zásluhu i Dvořák, který zlikvidoval dvě velké příležitosti soupeře.“

SKSU12

SK Slavia Praha – Petřín Plzeň U13 4:0
Branky:
Blažek, Hejduk, Kopecký,Planka
Sestava: Tomas, Kotlín, Hunal, Mervard, Žitný, Hejduk, Kučera, Bárta, Planka, Kruhlyk, Blažek, Koval, Toula, Jelínek, Benlalam, Kopecký

Zápas hodnotil trenér Martin Hladík:
„Do dalšího mistrovského zápasu jsme vstoupili s velkou chutí a s velkým elánem. Bohužel bylo i přes naši velkou snahu velmi těžké prosadit se přes houževnatě bránícího soupeře, který svou hru na dobré obraně založil a do útoku se příliš nehnal, čímž jsme neustále útočili do plných. Přesto jsme si dokázali i díky naší trvalé převaze vytvářet šance a být pro soupeře nebezpeční. Často jsme však byli nepřesní v kombinaci do zahuštěné obrany. Zápas jsme však zaslouženě vyhráli a kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu.“

Vítězné derby hodnotil trenér David Pilař:
„Derby nám tentokráte vyšlo velmi dobře, dařilo se nám přecházet jeden na jednoho a nechyběla ani bojovnost a hlad po míči. Dařil se nám také pohyb bez míče, napadání soupeře a důraz v osobních soubojích. Myslím, že až na 3-4 min 4/4 nám patřil celý zápas. Zde jsme bohužel polevili v koncentraci a aktivitě a Sparta toho hned využila. Co se nám naopak nedařilo, nebo spíše chtělo lepší řešení, to byla střelba. Zbytečně jsme v některých okamžicích chodili až k brance soupeře. Nicméně po delší době můžeme být spokojeni s předvedenou hrou, všichni zahráli velmi dobře, nebylo slabého hráče. Samozřejmě je ještě velká práce před námi, ale toto derby nám ukázalo, jak se má přistupovat k zápasu.“