Výsledky mládeže: Výhry žáků v Plzni a měření sil s Bayernem | SK Slavia Praha

Výsledky mládeže: Výhry žáků v Plzni a měření sil s Bayernem

PRAHA - Oba týmy starších žáků si připsaly tři body za výhry v Plzni. Týmy U14 a U13 odehrály přípravné utkání na půdě Bayernu Mnichov, ze kterého si hráči odnesli další cenné zkušenosti.

Dorostenecká liga

Reportáž z utkání dorostenců v Olomouci zde.

SKSU19

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 4:0 (2:0)
Branky:
52. a 87. Zmrzlý, 23. Zifčák, 42. Spáčil
Sestava: Svítil - Schneider, Drozda, Mach, Bejbl (52. Stříbrský) - Valenta (46. Petrák), Macháček, Beňo - Havránek (62. Vlasák), Čvančara, Hönig

SKSU17

SK Sigma Olomouc – SK Slavia Praha 1:4 (0:2)
Branky:
76. Machala - 3. a 22. Vlasák, 69. Kubáň, 71. Fencl
Sestava: Markovič - Bárta (67. Walter), Vincour, Vlček, Kosek - Červ, Vít, Eichler (62. Brojo) - Zeronik (62. Fencl), Vlasák (54. Kubiš), Kubáň

SKSU18

SK Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad U19 7:0 (2:0)
Branky:
57. a 63. Bývalec, 31. Suk, 42. Petrák, 51. Vaněk, 66. Hošek, 70. Pek
Sestava: Surovčík - Janoušek (58. Ielitro), Krupička, Škarda, Schneider - Vaněk, Petrák (46. Bývalec), Pek - Zinhasovič, Suk (46. Hošek), Michovský

SKSU16

SK Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad U17 8:0
Branky:
2x Kenifel, 2x Toula, Douděra, Kopáček, Neruda, vlastní
Sestava: Fülöp – Matys (41. Hájek), Neruda, Toula (49. Podrápský), Starý, Štětka, Kulhavý (41. Garagič), Douděra, Štěpnička (41. Křišťan), Kopáček, Kneifel

SKSU15

Bohemians 1905 – SK Slavia Praha 0:5 (0:1) - přípravné utkání
Branky:
Behenský, Veliký, Alijagič, Krunert, Málek

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 2:3 (0:1)
Branky:
Málek, Krunert, Langhamer
Sestava: Vágner – Prebsl (36. König), Náprstek (54. Šmicer), Alijagič, Behenský, Šimoník, Veliký (36. Horský (46. Kordiak)), Višinský, Krunert, Langhamer, Málek

SKSU14

Bayern München – SK Slavia Praha 11:0 (3:0) - přípravné utkání
Sestava:
Gothard (40. Slavata) - Krstevski (55. Reichl), Sládek (40. Fatrdle), Trédl, Motyčka (30.
Beran) – Ambros (70. Sládek), Měkota (40. Čížek), Novák - Tischler, Beran (60. Jinoch), Jinoch (40. Moravec)

Přípravné utkání hodnotil trenér
Matěj Laža: „Jednoznačné utkání pro domácí tým, kdy jsme zaostávali ve všech činnostech s míčem i bez míče. Rovnocenným soupeřem jsme byli přibližně 15-20 minut v prvním poločase. V tomto časovém úseku jsme si vytvořili tři brankové příležitosti, ale bez přesnějšího nebo razantnějšího zakončení. O vysokém brankovém rozdílu rozhodl desetiminutový výpadek ve druhém poločase, kdy jsme nedokázali reagovat na odpočinuté hráče z lavičky soupeře a absolutně rezignovali na bránění.“

FC Viktoria Plzeň – SK Slavia Praha 0:8 (0:5)
Branky:
18. a 36. T. Beran, 21. a 39. Tischler, 2. Motyčka, 16. Reichl, 47. Beneš, 52. Novák
Sestava: Slavata - Krstevki (40. Fatrle), Trédl, Sládek, Motyčka - Čížek (35. Ambros), Š. Beran (35. Jinoch), Novák - Tischler (40. Moravec), Reichl (40. Růžička), T. Beran (35. Beneš)

Zápas hodnotil trenér Matěj Laža: „K dalšímu kolu žákovské ligy jsme zajížděli do Plzně, kde jsme chtěli odčinit nepovedené utkání z Mnichova. Hned od první minuty jsme na soupeře spustili vysoký presink a v 2. minutě slavili první branku, kdy centr Nováka usměrnil Motyčka střelou z prvního dotyku přesně k tyči domácí branky. V následujících minutách se hrálo převážně na soupeřově polovině, kde jsme se prosazovali po akcích z křídelních prostorů. Branky přidali postupně Reichl, Beran, Tischler a opět Beran. Do druhého poločasu jsme poslali průběžně všechny hráče z lavičky a skóre dále narůstalo. Svoji druhou branku přidal Tischler. Následovala branka Beneše, který tak oslavil svůj návrat do po zranění. Poslední branku přidal Novák, který využil zpětnou přihrávku Motyčky a technicky obstřelil brankáře. V následujících minutách jsme už brankové příležitosti nedotáhli a domácí branku spíše přestřelovali. Hráči Plzně si v posledních dvaceti minutách taktéž vytvořili několik šancí a brankář Slavata musel o své čisté konto hodně bojovat, když vychytal tři samostatné nájezdy.“

SKSU13

Bayern Mnichov – SK Slavia Praha 5:2 (2:0) - přípravné utkání
Branky:
Lopatář, Benlalam
Sestava: Tomas - Kučera, Hunal, Mervard, Fiker - Mikulanda, Planka, Lopatář J. - Kopecký, Toula, Huňa (Bárta, Benlalam, Rys, Hejduk, Blažek, Rezek)

Utkání hodnotil trenér Ondřej Jura: „Druhý školní den jsme vyjeli na velice prestižní utkání do Mnichova, kde jsme poměřili síly se slavným Bayernem. Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a vytvořili si několik slibných příležitostí, přičemž jedna skončila v síti domácích. Rozhodčí ale branku neuznal kvůli postavení mimo hru. Bohužel hned z prvního protiútoku soupeř ukázal svou sílu a první střelou na branku otevřel skóre. Inkasovaná branka nás poznamenala, domácí převzali iniciativu a po dešti minutách jsme z pokutového kopu obdrželi druhou branku. Do přestávky jsme si vytvořili po výborném presinku ještě jednu loženou šanci, kterou jsme však neproměnili.

Druhé dějství jsme začali nekoncentrovaně a brzy jsme inkasovali potřetí. Obdržená branka nás ale spíše povzbudila a brzy jsme dokázali odpovědět. Po rychlém protiútoku vystřelil z vápna Jakub Lopatář, střela mu příliš nesedla a k překvapení všech zapadla pod břevno domácího brankáře. Bayern měl ale v druhém poločase více ze hry a brzy po zaváhání stoperů přidal čtvrtou branku. My jsme hrozili spíše z rychlých protiútoků a chvíli před koncem jeden z nich zakončil střelou do protipohybu brankáře Rayan Benlalam. V úplném závěru se prosadili ještě jednou domácí a skóre se zastavilo na konečných 5:2. Na Bayernu jsme předvedli kvalitní výkon, byli jsme kreativnější na středu hřiště, ovšem výrazně jsme zaostávali v kondičních faktorech. Soupeř nám ukázal, kolik práce nás v budoucnu čeká.“

Bohemians 1905 U14 – SK Slavia Praha 3:0 – přípravné utkání, hráno na celé hřiště

Dukla Praha U12/U13 – SK Slavia Praha U12/U13 0:17
Branky:
6x Toula, 5x Fiker, 2x Wesolowsky, 2x Podroužek, Blažek, Podroužek

SKSU12

SK Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad U13 10:2 (3:0)

SK Slavia Praha – TJ Tatran Prachatice 8:0
Branky: 5. Čížek, 7. Čížek, 9. Antić, 11. Čížek, 12., 15. Adam, 17. K. Marcol, 19. Čížek
SK Slavia Praha – TJ Tatran Kohoutovice 4:0
Branky: 1. Naskos, 8. Naskos, 12. Čížek, 18. Korenc
SK Slavia Praha – AS Monaco 7:0
Branky: 1. Antić, 1. Korenc, 6. Jelínek, 7. Čížek, 10. Sládek, 15. vlastní, 19. Vlček

Turnaj Rakosko/Graz:

Sestava: Costner, Ferenc, Fuksa, Horváth, Kadlček, Kovář, Klepáč, Pechar, Polák, Raban
Branky: 6x Costner, 4x Polák, 3x Horváth, 2x Fuksa, Ferenc, Pechar

Turnaj hodnotil trenér David Pilař: „Turnaj hrán v rozestavení 6+1 1x12 minut se nám výsledkově nepovedl, ale herně jsme si vytvářeli šance i proti zvučným soupeřům a za nepříznivého stavu, což bylo pro nás hodně pozitivní. Postup ze skupiny jsme uhráli až v posledním zápase, kde jsme se soupeřem, který byl nad námi o 2 body potřebovali zvítězit, a to se nám také povedlo. Rozdíl byl veliký - 7:0 v náš prospěch, a tudíž jsme postoupili ze skupiny ze 4. místa a šlo se na vítěze skupiny D, což byl chorvatský tým NK Sesvete.

Zápas pro nás začal smolně, kdy naše nedorozumění gólmana a obránce potrestal soupeř gólem, nicméně nás to nezlomilo a naší aktivní hrou jsem si připravovali šance. Alespoň jedna se ujmula a my vyrovnali. I přes nerozhodnutý výsledek jsme neupouštěli od nátlakového pojetí a chtěli jsme rozhodnout. Bohužel nás tato aktivita stála postup dále, protože dal soupeř z brejku asi minutu min před koncem vítěznou branku. I přesto, že bylo málo času, jsme si vytvořili během 45 sekund ještě dvě velké příležitosti, které ale soupeř přes enormní úsilí odvrátil a tudíž postoupil mezi nejlepších 8 týmů.

V tomto turnaji jsme zkoušeli nové hráče. Ostatní hráči, kteří dostali příležitost ze širšího kádru vcelku obstáli, až na jednoho. Turnaj hodnotím pozitivně i když jsme velkého výsledku nedosáhli. Nicméně jsme odehráli s kvalitními soupeři velmi dobré zápasy, RB Leipzig, Red Bull Slazburk, Borussia Dortmund, MTK Budapest, CFR Cluj a jiné. Myslím si, že nás tyto zkušenosti, které u nás v našich podmínkách moc nemáme, opět posunou dále. Ukázal se charakter hráčů, a i když se výsledkově nedaří, snaží se do poslední chvil zápas zvrátit. Za to jim patří dík.“

RB Leipzig - SK Slavia Praha 0:2
Red Bull Slazburg - SK Slavia Praha 0:0
MTK Budapest - SK Slavia Praha 1:1
CFR Cluj - SK Slavia Praha 2:4

Dukla Praha U11 – SK Slavia Praha 41:29