15 slávistů v reprezentacích! První sraz pro Simu a Hromadu

Hned patnáct slávistů bude reprezentovat své země v nadcházející reprezentační přestávce! První starty si může připsat David Zima, Abdallah Sima nebo Jakub Hromada.

Sedm slávistů se bude hlásit na srazu české reprezentace. Jan Bořil, Tomáš Holeš, Ondřej Kúdela, David Zima, Lukáš Masopust a Lukáš Provod budou Jaroslavu Šilhavému k dispozici pro zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Estonsku, Belgii a Walesu. V reprezentaci je i Tomáš Malínský, který ze Slavie momentálně hostuje v Mladé Boleslavi. Nejlepší střelec FORTUNA:LIGY Jan Kuchta zůstal jen mezi náhradníky. David Zima, který v nominaci reprezentace figuroval už na podzim, si může připsat první start v hlavním výběru Česka. 

Nico Stanciu se s Rumunskem v kvalifikaci na mistrovství světa utká proti Severní Makedonii, Německu a Arménii. Júsufa čekají s bahrajnskou reprezentací duely proti Sýrii a Jordánsku.

Na reprezentační sraz odletěl i Oscar, s liberijskou reprezentací odehraje přátelské utkání v Saudské Arábii proti saudskému výběru do 23 let. Simona Deliho čeká s Pobřežím slonoviny dvojzápas kvalifikace na Pohár afrických národů proti Nigeru a Etiopii.

První reprezentační sraz čeká Abdallaha Simu a Jakuba Hromadu. Devatenáctiletého Senegalce čekají zápasy kvalifikace na Pohár afrických národů proti Kongu a Svazijsku. Slovensko s Jakubem Hromadou vyzve v kvalifikaci na Mistrovství světa Kypr, Maltu a Rusko.

Ondřej Lingr odletěl s lvíčaty do Lublaně, kde ho čeká skupinová fáze mistrovství Evropy do 21 let. Česká jednadvacítka se utká postupně s Itálií, domácím Slovinskem a Španělskem. EURO do 21 let čeká i Petara Musu, ve skupině se Chorvaté utkají proti Portugalsku, Švýcarsku a Anglii.

Aktuálně

Vstupenky na Karvinou k dispozici pro permanentkáře

včera
Sešívaní se v rámci 32. kola představí v Sinobo Stadium proti Karviné. Výkop utkání je v neděli 16. 5. v 19:30. Chcete-li mistry podpořit přímo na stadionu, přečtěte si organizační informace k zápasu.

Hráči na hostování: Zelený na stoperu táhne Jablonec

před 2 dny
Jak se v uplynulých sedmi dnech dařilo hráčům Slavie na hostování čtěte v našem tradičním přehledu.

Květnový nábor dětí do slávistických školiček

před 3 dny
V květnu proběhne slávistický nábor nejmenších dětí do školiček a nejmladších kategorií mládeže. Nábor se uskuteční v tréninkovém centru v Horních Měcholupech.

Další články