Fotbalistky Slavie vstupují do Ligy mistryň!

BĚLORUSKO/MINSK - Už ve středu 4. 10. od 17:30 vstoupí slávistky do prvního kola Ligy mistryň s běloruským FC Minsk.
Ve středu 17:30 vstoupí slávistky do prvního kola Ligy mistryň, kde narazí na běloruským FC Minsk. Minsk hrál kvalifikační skupinu, kterou vyhrál o skóre před švýcarským Zürichem, se kterým uhrál remízu 0:0. Celkové skóre ze tří zápasu činilo 13:0.

V domácí lize tento tým jasně dominuje. V soutěži, která se hraje systémem jaro-léto, má po 13 kolech plný počet bodů a skóre 84:3. Minsk navíc vyhrál poslední čtyři ročníky domácí soutěže za sebou, stejně jako Slavia, která je v současné sezoně zatím neporažena. Slávistky se střetly s běloruským týmem už dvakrát v přátelském utkání, které dokázaly v obou případech vyhrát.

„Těším se na zápas,“ říká Klára Cahynová, která se do Slavie vrací po třech letech studia na americké univerzitě Northwestern University. „Naposledy jsem nastoupila v Lize mistru proti Lyonu, kdy jsme na domácí půdě předvedly velmi dobrý výkon, ale bohužel jsme vypadly ve čtvrtfinále. V této sezoně se také chceme probojovat do jarních bojů v Lize mistryň, proto musíme zvládnout první krok a postoupit přes běloruský Minsk. Víme, že nás nečeká nic lehkého, a bude to úplně jiný zápas oproti tomu, který jsme s tímto soupeřem sehrály v letní přípravě. Musíme se soupeři vyrovnat v agresivitě a přidat k tomu nástavbu v podobě naší kombinační hry. Chceme si odvézt výsledek, který nám zajistí dobrou pozici pro odvetný zápas v Edenu.“

Utkání můžete sledovat na stránkách našeho soupeře: www.fcminsk.by

Odveta se hraje o týden později v Edenu, a to ve středu 11. 10. od 18:30!

Sestava: Votíková, Pincová, Bartovičová, Sedláčková, Bartoňová, Svitková, Cahynová, Krejčiříková , Divišová , Szewieczková, Kožárová

Náhradnice: Pěničková, Jarchovská, Necidová, Chlastáková, Malíková, Skálová, Dědinová

Aktuálně

Slavia esports a CZC uzavírají partnerství a představují společný esports room

včera
Slavia esports navazuje spolupráci s předním hráčem na českém trhu s elektronikou CZC. Zároveň také představuje nový Esports room, který se stane vybavenou základnou pro přípravu našich hráčů.

Generálka s Baníkem na O2 TV

před 2 dny
Sešívaní odehrají v neděli 30. ledna generálku na jarní část ligy proti Baníku Ostrava. Výkop je ve 14:00 a utkání můžete sledovat na O2 TV Sport.

V Istanbulu kvůli COVIDU bohužel bez sektoru hostí

před 3 dny
Zápas Konferenční ligy mezi Fenerbahce SK a Slavií Praha se v Istanbulu hraje 17. února od 18:45 a bude to bohužel bez podpory slávistických fanoušků v sektoru hostí.

Další články