Recept na favorita? Koncentrace, disciplína a odvaha dopředu

VILLARREAL/ESTADIO DE LA CERAMICA – Ve čtvrtek od 21:05 se červenobílí ve Španělsku střetnou s favoritem své skupiny. Na půdě Villarrealu chtějí vybojovat alespoň bod. Co od domácího celku čeká trenér Šilhavý? „Útočný, kombinační fotbal. Abychom uspěli, musí být na naší straně absolutní herní disciplína,“ zdůrazňuje.
„Chceme vyhrát každý zápas, byť to bude tentokrát s těžkým soupeřem. Ale i bod by byl určitě dobrý,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý před čtvrtečním duelem s favoritem skupiny A. I když poukazuje, že vždy záleží na daném utkání. „Až vývoj zápasu ukáže, zda jsme s výsledkem spokojení. Když v posledních minutách vyrovnáte, je remíza skoro výhra. S remízou bychom byli asi spokojení,“ uznává.

Na Villarrealu už pohořely jiné české týmy – Sparta a Plzeň. „Nechtěl bych to srovnávat, už je to nějaké doba, co tu hráli, v týmu jsou jiní hráči. Sledovali jsme blízkou minulost, ze které jsme čerpali informace. Je to silný španělský tým, celý španělský fotbal je výborný. Mají skvělou kombinaci v malém prostoru a skvělé útočníky, výborný je zejména Bakambu. Je to největší favorit skupiny,“ představil soupeře červenobílých trenér Šilhavý.

S jakým plánem a v jakém složení jde jeho tým do zápasu? „Sestavu už vědí i hráči a některé změny oproti Karviné budou. Taktiku prozrazovat nebudu. Z jejich strany ale očekáváme útočný, kombinační fotbal. Abychom uspěli, musí být na naší straně absolutní herní disciplína a koncentrace celých devadesát minut. Nicméně nemůžeme jen bránit, musíme být odvážní i dopředu a snažit se soupeře potrápit i tak,“ zdůrazňuje trenér.

Schází mu nicméně defenzivní štít Michael Ngadeu. „Počítal jsem s ním do utkání, ale není v takovém stavu, aby mohl nastoupit. Věřím, že ho v krátkém čase dají lékaři dohromady,“ dodal.

Slavii čeká Villarreal vzápětí také v Edenu. „Budeme s nimi hrát i doma a byli bychom rádi, pokud bychom v těchto dvou utkáních bodovali. Hodilo by se to pro další dva zápasy s Maccabi a Astanou, což pro nás bude finále,“ doplnil Jaroslav Šilhavý.

Španělský favorit už jednou zaváhal na půdě Maccabi. „I když klopýtli a nedali góly, měli zápas ve své moci. Jedno klopýtnutí je neoslabí,“ uvědomuje si trenér. „Budeme se snažit uhrát dobrý výsledek, bod i vítězství by bylo skvělé,“ zopakoval.

Aktuálně

PŘÍPRAVA: Proti Slovanu Bratislava a Žižkovu v pátek v Edenu

včera
​Slavia v rámci letní přípravy změří v pátek 29. června v Edenu síly se Slovanem Bratislava a Viktorií Žižkov.

Jaroslav Zelený vyztuží defenzivu sešívaných

včera
Defenzivní řady Slavie posílí pětadvacetiletý obránce či záložník Jaroslav Zelený. Ten přichází z Jablonce a v sešívaném podepsal smlouvu do roku 2022.

Slavii posílí hvězda rumunské ligy

včera
Slavii posílí čtyřiadvacetiletý rumunský záložník Alexandr Baluta, který v loňské sezoně nastřílel za Craiovu 17 soutěžních branek.

Další články