Věřím, že jsme se naladili na čtvrtek, říká trenér po vybojované výhře

PRAHA/EDEN ARÉNA - Sešívaní vstoupili do závěrečného ligového utkání podzimu vlastní brankou, dokázali ale zápas zvrátit a udržet v Edenu tři body. „Jsem především rád, že jsme poslední ligový zápas zvládli za tři body. Věřím, že jsme se naladili na čtvrteční Evropskou ligu, kde půjde o hodně,“ říká trenér Jaroslav Šilhavý.
„Utkání nebylo ideální, neprobíhalo podle představ. Chyběla nám lehkost. Byl tu těžký terén, bylo to bez dalšího gólu nervózní, přišel do hry Milan Baroš a dělal nám problémy. Jsem rád, že to kluci zvládli, i když jsme si v úvodu vstřelili vlastní gól. Zareagovali jsme na to a rychle jsme otočili nepříznivý stav. Ve druhém poločase se do hry kradla nervozita a další gól jsme už nepřidali, i když tam na něj bylo několik šancí,“ komentoval průběh 16. kola Jaroslav Šilhavý.

Smolařem úvodu byl Michal Frydrych, který srazil míč za záda Jana Laštůvky. „Frýďase známe, je to velký srdcař. Může se to stát. A že na to zareaguje tak, že dá gól a odčiní to, není s jeho povahou nic nenormálního. Zvládl to. To je zkrátka Frýďas,“ říká trenér na adresu svého obránce.

Hosté mohli v závěru snížit, když se Baník dožadoval penalty. „Lekl jsem se, byl tam tlak, hodně hráčů ve vápně, stát se může cokoliv. Můžete třeba uklouznout… neviděl jsem to. Myslím, že sudí Jílek to viděl dobře,“ dodal trenér ke spornému momentu.

Při utkání se loučil i kapitán Jiří Bílek, na hřiště se ale nepodíval. „Byli jsme trochu domluvení, že když to půjde, nastoupí. Tři body byly ale hodně důležité. Ostrava se tlačila do útoku, chtěla vyrovnat, nechtěli jsme nic podcenit. Jirka navíc v posledním týdnu netrénoval naplno, tak jsme se rozhodli nic neriskovat. Diváci se s ním rozloučili po utkání. Jsme rádi, že to bylo tříbodové loučení. Uvidí ho tu i příště, i když už ne ve dresu,“ dodal Jaroslav Šilhavý.

Na pohárový zápas by měl být k dispozici i zraněný Simon Deli. „Doktoři nám sdělili, že by měl být fit. Sám se cítí dobře a měl by od pondělí trénovat s týmem. Ve čtvrtek tak bude snad připraven,“ doufá trenér.

A jak ve zkratce zhodnotil ligový podzim? Cíl byl prát se o první příčky, což znamená o titul, což nám uteklo. Jsme zklamaní, držíme se za Plzní s Olomoucí, Libercem a Spartou a rozdáme si to o druhé místo a kvalifikaci Ligy mistrů. Máme za sebou hodně zápasů, důležité pohárové duely, poztrácené bod venku v lize. Přišlo hodně nových hráčů, někdo se do toho dostal dřív, někdo později. V Evropě jsme ostudu neudělali, ale nepovedlo se nám projít do Ligy mistrů přes Apoel, což mrzí, protože to bylo schůdné. Ve skupině se dařilo a věřím, že bude i ve čtvrtek. To by byl úspěch. Pořád jsme i MOL Cupu. Máme stále o co hrát,“ má jasno trenér.

Fotogalerie

Aktuálně

Slávistický Den dětí v Měcholupech

před 2 dny
Přijďte společně s námi oslavit Mezinárodní den dětí do tréninkového centra v Horních Měcholupech. Všechny děti bez rozdílu věku jsou zvány!

Pozor, pálí Lingr. V lize letos hned čtrnáctkrát

před 2 dny
Nejlepší střelec sešívaných ve skončeném ročníku FORTUNA:LIGY? Ondřej Lingr. 175 centimetrů vysoký záložník prožil z osobního pohledu životní sezonu, v domácí soutěži pálil do černého hned čtrnáctkrát. Jak a proti komu?

Hráči na hostování: Velký souhrn

před 3 dny
Jak se v uplynulé sezoně dařilo hráčům Slavie na hostování se dočtete v našem závěrečném velkém přehledu.

Další články