U11: Druhá pozice na turnaji v Enschede

Výběr U11 absolvoval o velikonocích turnaj v nizozemském městě Enschede. Slávističtí mladíci odehráli na turnaji kvalitní utkání s domácími celky a v turnaji nakonec obsadili druhé místo.

Turnaj Victoria 28

Základní skupina:

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha 3:0
De Graafschap - SK Slavia Praha 0:1 
Branka: Čížek (Korenc)
FC Groningen - SKS 0:2 
Branky: Vlček (Hrubý), Hrubý (Korenc)

Čtvrtfinále

Victoria 28 Enschede - SK Slavia Praha 0:4
Branky: 2x Otta (Belžík, Pilař), Sládek (Pilař), Čížek (Naskos)

Semifinále

Feyenoord Rotterdam - SK Slavia Praha 0:1
Branka: Korenc (Čížek)

Finále

AZ Alkmaar - SK Slavia Praha  2:0

Turnaj v Nizozemsku hodnotil asistent trenéra Pavel Foltýn: „Vstup do turnaje se nám hrubě nepovedl a na úvod jsme jasně prohráli s pozdějším vítězem AZ Alkmaar. V dalších utkáních (De Graafschap a Groningen) jsme bodovali naplno a postoupili z druhého místa ve skupině do čtvrtfinále. Tam nás čekal domácí výběr Victoria Enschede. Po jasné výhře jsme v semifinále narazili na silný Feyenoord Rotterdam. Velmi těžký zápas, kde měly šance oba týmy, jsme s trochou štěstí a díky silnému charakteru zvládli a po výhře 1:0 postoupili do finále.

Zde nás čekal znovu, asi nejlepší tým turnaje, AZ Alkmaar. Zhruba do poloviny zápasu jsme obstojně zvládali držet krok, ale dva slepené góly v druhé polovině zápasu nám vzaly, s ohledem na kvality soupeře, šanci na jakýkoli zvrat. Na turnaji jsme tedy obsadili skvělé druhé místo. Sehráli jsme tři velmi těžké zápasy (2x AZ Alkmaar, Feyenoord), které nás prověřily z hlediska rychlostních a silových schopností a řešení herních situací pod tlakem soupeře.

Nabité zkušenosti z těchto zápasů jsou velmi cenné, je nutné si díky nim nastavit zrcadlo a pracovat na zlepšení daných činností. V neděli jsme sehráli ještě dva přátelské zápasy s výběrem hráčů regionální akademie. Soupeř byl kvalitní, ale nás opustila forma z předchozího dne a podali jsme podprůměrný výkon. Nicméně celkově byl fotbalový víkend v Holandsku velkým přínosem, ať už z fotbalového hlediska, tak i ze zkušenosti z pobytu v kluků v hostitelských rodinách a poznání jiné fotbalové kultury, řekl k prodlouženému víkendu asistent trenéra U11 Pavel Foltýn.

Aktuálně

Zemřel Jiří Žďárský, spoluhráč Bicana a Kopeckého

včera
V sobotu 14. července odešel do fotbalového nebe bývalý hráč Slavie Jiří Žďárský. Byl už jediným žijícím slávistou, který vyhrál titul mistra ligy v roce 1947 a hrál po boku legendárního Josefa Bicana.

Per-Egil Flo odchází do Švýcarska

včera
Krajní obránce Per-Egil Flo odchází do švýcarského Lausanne. V úterý byl mezi kluby finálně doladěn přestup norského zadáka.

Ženský tým hlásí čtyři posily!

před 2 dny
Slavia hlásí čtyři nové posily! Minulý týden jsme zveřejnili příchod Ashley Herndon, nyní přichází Američanka Morgan Proffitt a Kanaďanka Kylla Sjoman, a dále ze Slovácka talentovaná dvojčata Kamila a Michaela Dubcovy.

Další články