Slávistky porazily Mitrovicu 4:0

Slavia se připsala druhou výhru v kvalifikaci Ligy mistryň po výhře nad Mitrovicí 4:0. Dvakrát skórovala Divišová, další branky přidaly Kamila Dubcová a Szewieczková.

Slávistky do druhého utkání pozměnily sestavu, aby se zátěž rozložila mezi více hráček. Favorit měl od začátku zápasu velkou převahu, ale chyběl tomu větší klid v předfinální fázi. Mitrovice vsadila na totální defenzivu, usídlila se kolem svého vápna, nikam se moc nehrnula. Slavia s tím stylem hry měla docela problémy, protože se v přehuštěném prostoru nedokázala prosadit.

Ve druhém poločase se slávistky konečně prosadily, klid přinesla v 51. minutě Petra Divišová, když se prosadila hlavou po centru Svitkové. Tlak pokračoval, ale soupeři postupně docházeli síly, proto se zvyšoval počet šancí. V 57. minutě podruhé skórovala Divišová, opět hlavou, tentokrát centrovala Bartoňová. V turnaji vstřelila již čtyři branky. V 66. minutě přesně mířila k tyči Kamila Dubcová. V závěru zápasu ještě skórovala Szewieczková.

O výrazné převaze slávistek vypovídají statistiky, Mitrovice vystřelila za zápas pouze dvakrát v samém závěru. Slávistky ale vyslaly mezi tyče deset střel a dalších jedenáct mířilo mimo branku. Poslední zápas o prvenství a postup ze skupiny se hraje v pondělí 13. 8. od 17 hodin proti MTK Hungária.