Úspěšná středa dorosteneckých týmů | SK Slavia Praha

Úspěšná středa dorosteneckých týmů

Jedenáct z dvanácti bodů získali ve středečních zápasech dorostenci Slavie. Tým U16 zvítězil dokonce 19:0!

U19: O výhře rozhodla 88. minuta

Sešívání do utkání vlétli a hned v úvodu si vytvořili několik šancí. První příležitost měl Adam Vlasák, který se protlačil ve vápně k míči, jeho střelu ale brankář vytáhl. Do další šance se protlačil Jakub Zeronik, také tentokrát byl úspěšnější brankář Zlína.

Z prvního gólu se radovali sešívaní po standardní situaci. Lukáš Červ byl faulován, k míči se postavil David Eichler a jeho krásný centr lehce tečoval Adam Vlasák, gólman Zlína už nedokázal reagovat. O malou chvíli později pálil zpoza vápna těsně vedle David Eichler.

Domácí Zlín dokázal srovnat po rohovém kopu, kdy se na přední tyči prosadil hlavou Radek Maršálek. Do šaten se tak šlo za stavu 1:1.

Ve druhém poločase se pokračovalo ve velmi důrazné hře. Domácí v jedné šanci nastřelili břevno, na druhé straně se do dvou zakončení dostal Adam Vlasák, nejprve jeho prudkou ránu vytáhl brankář, podruhé ji zblokoval obránce.

Když už se zdálo, že zápas směřuje k penaltám, přišla druhá branka Slavie! Jan Walter vyhrál důležitý souboj ve středu pole, k míči se dostal Jakub Zeronik a krásnou přihrávkou vyslal vpřed Michala Kubáně, který překonal Číže!

Sešívaní tak urvali tři body v závěru a díky trefám Adama Vlasáka a Jakuba Zeronika vezou ze Zlína všechny body za výhru 2:1!

FC Fastav Zlín U19 - SK Slavia Praha U19 1:2 (1:1)
Branky:
20. Maršálek - 14. Vlasák, 86. Kubáň
Sestava: Markovič - Bárta, Vincour, Vlček, Kosek - Červ (78. Walter), Vít, Eichler (67. Zinhasovič) - Kubáň, Vlasák (84. Kneifel), Zeronik

U18: Dva body proti o rok staršímu týmu Doubravky

Tým U18 poslal do vedení Leoš Gajdošík, domácí dokázali ve 42. minutě srovnat. Těsně před koncem prvního poločasu ale proměnil pokutový kop Ondřej Kubiš a sešívaní opět vedli. Ve druhém poločase měla Slavia další příležitosti, ale v 80. minutě domácí srovnali. Následné pokutové kopy zvládla lépe Slavia a dovezla dva body.

SK SENCO Doubravka U19 - SK Slavia Praha U18 2:3 (1:2) po pen.
Branky:
 42. vlastní, 80. Nový - 40. Gajdošík, 45. Kubiš pen.
Sestava: Fülöp - Hošek, Kubiš, Behenský, Schnieder - Štěpnička (46. Hrubeš), Stárek, Šubert - Bývalec, Fencl (53. Šimeček), Gajdošík (58. Langhamer)

U17: Tři góly přinesly tři body

Také tým U17 zvítězil ve Zlíně. První velkou příležitost měl po centru z levé strany hlavou Martin Douděra, jeho hlavičku ještě brankář vytáhl na rohový kop. Z toho už ale sešívaní udeřili! Do vápna centroval právě Martin Douděra, míč si našel Štěpán Starý a hlavičkou otevřel skóre. Další příležitost přišla po centru Štěpána Starého, tentokrát hlavičkoval Adam Toula, míč ale skryl brankář v rukavicích. Domácí se do žádné větší příležitosti nedostali.

Duhou trefu přidala Slavia ve druhém poločase. Po autu z pravé strany se před vápnem dostal k míči Jakub Kopáček a pěknou střelou levačkou zvýšil na 2:0. Skóre utkání uzavřel po akci Lukáše Hroníka slovenský záložník Tomáš Rigo. Mladší dorostenci tak mají po pěti kolech 100% bodů!

FC Fastav Zlín U17 - SK Slavia Praha U17 0:3 (0:1)
Branky:
16. Starý, 49. Kopáček, 81. Rigo
Sestava: Sirotník - Starý, Matys, Neruda (79. Štětka), Hájek - Kopáček (61. Hroník), Křišťan, Kneifel (46. Rigo) - Douděra (65. Leitl), Toula, Kulhavý (61. Jurásek)

U16: Devatenáct gólů Doubravce

19:0. Takovým poměrem zvítězili sešívaní nejmladší dorostenci proti o rok starším hráčům Doubravky. Po poločase vedla Slavia už 12:0, dalších sedm branek přidala ve druhém poločase.

SK SENCO Doubravka U17 - SK Slavia Praha U16 0:19 (0:12)