Silné a strategické partnerství

Slávisté představili nového majoritního akcionáře společnost Sinobo Group. „Vstup dvou nových akcionářů, kterými jsou přední společnosti Sinobo Group a Citic Group, znamená zejména budoucnost. Od předsedy představenstva pana Zhou máme velice náročné úkoly,“ říká Jaroslav Tvrdík.

Chceme budovat silný středoevropský klub, zdůrazňuje Jaroslav Tvrdík

Chtěl bych vyjádřit radost, že tu mohu být v pozici předsedy představenstva u dalšího milníku 126 let trvající historie klubu. Je mi ctí, že mohu přivítat všechny ty, co dělají Slavii Slavií. Dívají se na nás hráči A-týmu, máme zde celý ženský tým, zástupce mládežnické akademie, členy managementu a zaměstnance klubu. Chtěl bych jim poděkovat za tři roky, které jsem měl možnost s nimi ve Slavii sdílet. Měl jsem možnost s nimi oslavovat vítězství a přemýšlet, jak to dělat lépe v situacích, kdy se nám tolik nedařilo. Je mi velkou ctí řídit nejstarší a nejslavnější český klub.
Sešli jsme se na slavnostním pokřtění stadionu, který dnešním dnem ponese název Sinobo Stadium. Konečně mohu také veřejnosti představit nového majoritního akcionáře a mého šéfa v pozici předsedy představenstva společnosti Sinobo Group pana Zhou. Když oba dnešní akcionáři, pan předseda Zhang ze společnosti CITIC Group a pan předseda Zhou ze společnosti Sinobo Group, navštívili v dubnu Slavii, tak slíbili, že udělají co nejrychlejší kroky pro převzetí podílu a budou se dále podílet na rozvoji klubu. Dnes se tento sen stává skutečností. 

V panu předsedovi Zhou získáváme zkušeného manažera a businessmana, ale také velkého fotbalového odborníka a fanouška. Fotbal miluje a dává mu mnoho svého času. Klub Beijing Guoan, který byl dříve partnerským klubem a dnes již je klubem sesterským, řídí s velkou láskou a věnuje mu mnoho svého osobního času. Klub pod jeho vedením bude hrát asijskou Ligu mistrů. Doufám, že nebude trvat dlouho a oba naše kluby budou hrát Ligu mistrů, jeden asijskou a druhý evropskou.

Vstup dvou nových akcionářů, kterými jsou přední společnosti Sinobo Group a Citic Group, jednoho máme v názvu stadionu, druhého na dresech, znamená zejména budoucnost. Od předsedy představenstva pana Zhou máme velice náročné úkoly. Už jsem o nich hovořil. Máme za úkol vyhrát ligu a udělat vše pro postup do základní skupiny Ligy mistrů. Chceme budovat silný středoevropský klub. 

Jsem rád, že se Sinobo Group podílí na řízení společnosti. Společnost Sinobo Group financovala letní příchod hráčů. Dnes jsme s panem předsedou strávili den nad příchodem nových posil. Chci fanouškům udělat radost nejen tím, že pokřtíme stadion a že představíme nového akcionáře. Chtěl bych říci pár zpráv a dobrých rozhodnutí, která jsme přijali. 

Symbolicky se scházíme při příležitosti zápasu Česka a Slovenska na našem stadionu. V dresu Česka dnes vyběhne Tomáš Souček, klíčová postava a opora Slavie. Jsem rád, že mohu říci, že jsme se Tomáš Součkem domluvili, že zůstane ve Slavii na jaře a bude se rvát o titul. Chci za to Tomášovi Součkovi, našemu odchovanci, poděkovat, protože to, co je dnes nejdůležitější, je tým, není to jeden člověk. A Tomáš Souček je silnou osobností tohoto týmu. 

Za Slovensko dnes nastoupí Miroslav Stoch. Jeden z nejúspěšnějších střelců české ligy, velká osobnost Slavie. Jsem rád, že mohu oznámit, že zítra podepíšeme s Miroslavem Stochem prodloužení smlouvy ve Slavii o tři roky. Bude se s námi účastnit jak bojů o mistrovský titul a doufám, že i Ligu mistrů, tak i další úspěchy v pohárech.

Jsem rád, že jsme si s panem předsedou, sportovním ředitelem a trenérem odsouhlasili záměr posil. Mohu slavnostní okamžik využít k tomu, abych řekl, že první je už na dohled. Na základě dohody s majitelem libereckého klubu panem Karlem a samotným hráčem rád využívám této příležitosti k tomu, abych řekl, že náš klub posílí hráč Liberce Petr Ševčík. Věřím, že přijdou další jména, která klub doplní v náročných bojích jak o český titul, tak v mezinárodních pohárech. Pevně doufám, že si je zahrajeme i na jaře.

Dovolte mi krátce připomenout, kde se klub nachází. Jsme první v české lize, druzí ve skupině Evropské ligy. Ale věřím tomu, že za pár dní v Bordeaux se popereme o postup do jarní části Evropské ligy. 

Chtěl bych poděkovat za mimořádný úspěch našemu ženskému týmu. Za to, že postoupily mezi osm nejlepších celků ženské Ligy mistrů. Je to fantastická věc. Chci říci, že uděláme nejen maximum pro to, aby hrály jarní zápas Ligy mistryň na našem stadionu, ale také aby hrály před co nejvíce plnými tribunami. Aby to nebyl běžný zápas, ale abychom ukázali, že tým žen je ve Slavii na výsluní podobně jako A-tým. 

Chtěl bych poděkovat a vyjádřit podporu za práci vedení mládežnické akademie. Vytáhl jsem si tabulky U15, U16, U17 a U18, kde jsou naše mládežnické týmy na prvních místech. Na čelních pozicích je také U14, U19 by sice byla druhá, ale má jeden zápas k dobru. Jsem rád, že se nám daří výchova mládeže. Již brzy představíme velký projekt mládežnické akademie. Výchova mládeže ve spolupráci s Beijing Guoan bude jedním z pilířů naší budoucnosti. 

Dnešní den je také mimořádný v tom, že prohlubujeme spolupráci s naším doposud partnerským klubem. Chceme se navzájem obohacovat a učit. Sinobo má s pekingským klubem velké cíle. Pracují pro něj velcí odborníci z Premier League. My budeme rádi, když budeme moci sdílet know-how, které pro výběr svých hráčů bude v Pekingu využívat společnost Sinobo Group. 

Těším se, že již v lednu Sinobo podpoří a bude realizovat společné zimní soustředění Slavie Praha a Beijing Guoan. Tři naše mládežnické celky, přes 80 našich mladých fotbalistů, absolvuje zimní soustředění v Číně. Budeme podporovat také spolupráci s mládežnickými reprezentacemi Číny, v současnosti tu máme například mládežnický tým U15. O víkendu se v Edenu hrál turnaj, který čínský národní tým vyhrál, kdy ve finále remizovali se Slavií 2:2, nakonec jsme prohráli na penalty. Přesně to je ten krásný příběh – učit se jeden od druhého a začít už u výchovy mládeže.

Dovolte mi ještě jednou poděkovat panu Zhou ze společnosti Sinobo za to, že Slavii věří. Dává nám velkou míru podpory a budoucnost. Dává nám financování klubu. Chtěl bych poděkovat společnosti CITIC za to, že zůstane minoritním akcionářem klubu. Děkuji také mému týmu, který ve Slavii tři roky se mnou pracuje. Těším se na další budoucnost Slavie a aspoň ještě na dalších sto let tohoto významného klubu.

Získáváme strategického partnera, který rozumí fotbalu, těší Jindřicha Trpišovského

Jsem šťastný, že mohu sedět vedle člověka, který se podílel na příchodech některých hráčů v letním přestupním období. Díky němu tu jsou hráči jako Vladimír Coufal, Peter Olayinka a Alex Baluta. Konečně můžeme sedět oficiálně vedle sebe. 

Vedle strategického partnera získáváme také člověka, který má nesmírný přehled o fotbale, fotbalem žije. Z debat, které spolu dlouhodobě vedeme, sedím vedle někoho, kdo nejen klub vlastní, ale kdo fotbalu rozumí. Troufám si říci, že ho za tu krátkou dobou cítí stejně jako my. Cítí, že to nejdůležitější je týmová práce a tým jako takový. Dnes nám posvětil další věci, které pro nás budou důležité. Dostáváme od předsedy představenstva velké cíle. Tohle je jeden z kroků, které nám k našim cílům pomohou. 

Vždycky jsem říkal, že na celém vedení klubu je to samotné vedení a majitel, od toho se odvíjí celý klub. Od toho pak mohou lidé naplňovat vize, které máme a kterých chceme dosáhnout. Jsem rád, že už je vše oficiální a můžeme pokračovat ve spolupráci, která byla nastolena. Za mě je pro Slavii velké štěstí, že máme majitele, který fotbalu rozumí a jeden klub vlastní, má s ním zkušenost. Práce je pak jednodušší.

Věřím, že silný majitel nás dokáže posunout zase o kus dál, říká Milan Škoda
Mám toho na srdci hodně, ale protože nejsem tak dobrý řečník, tak to trochu zkrátím. Když jsem přišel do Slavie, tak jsem věděl, že jdu do velkoklubu, ale sportovně se nám nedařilo. Hráli jsme na spodku tabulky, jednu sezonu dokonce hrozilo, že sestoupíme, to nebylo vůbec dobré. Když do klubu vstoupil pan Tvrdík, tak nám znovu dal šanci bojovat o vysoké příčky, povedlo se nám dokonce vyhrát titul. Myslím si, že jsme momentálně konkurenceschopní v Evropě. Myslím si, že úplně všude je vidět, že dostal Slavii na výsluní. Máme silného majitele. Věřím, že ten nás dokáže posunout zase o kus dál a budoucnost bude naše. Díky!

Aktuálně

DK: Tribuna Sever na derby otevřena

včera
Disciplinární komise LFA rozhodla o žádosti Slavie o upuštění zbytku trestu.

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

včera
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

před 2 dny
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Další články