​Trávník v Edenu pod svitem umělého slunce

Stejně jako se připravují na jarní soutěžní zápasy hráči, probíhá v Edenu také údržba trávníku. Na Slavii se letos používá nová technologie.

Z náročné podzimní části sezony se vzpamatovává také trávník v Edenu. V závěru podzimu byly na trávníku viditelné značné šrámy. Klub proto zvažoval různé možnosti, jak nejlépe trávník připravit. 

Volba nakonec padla na využití tzv. „umělého slunce“. Zařízení kompenzuje slabší sluneční svit v zimním období. 

Osvětlovací rampy SGL (Stadium grow lighting) jsou náhradou přirozeného světla, tedy slunečního záření, a napomáhají udržet nejlepší kvalitu trávníku po celý rok, tzn. i v období, kdy je přirozeného světla méně, anebo vzhledem ke konstrukci stadionu nejsou některá místa rovnoměrně zasažena přirozeným slunečním světlem.

Míra zastínění hrací plochy Sinobo Stadium je největší v České republice a především jižní strana hřiště má deficit slunečního záření, i proto bylo v této části hřiště instalováno umělé osvětlení SGL.

Momentálně využíváme tři rampy LU440, které svým rozsahem pokryjí celé jižní brankoviště (1 320 m²) a primárně budou tyto rampy využívány zde. Systém je samozřejmě mobilní a rampy můžeme posouvat podle potřeby po celém hřišti.

Dále máme k dispozici jednu rampu MU50, která bude využita především pro střední část severního brankoviště (50 m²) a případně další lokálně poškozená místa velkou zátěží trávníku.

Osvětlovací rampy SGL využívají na svých stadionech přední evropské kluby (Arsenal, Chelsea, Dortmund, Bayern Mnichov, Barcelona, Real Madrid, PSG), jedná se o špičkový výrobek a v tomto rozsahu jediný v provozu v České republice.

„Věříme, že používání osvětlovacích ramp povede z dlouhodobého hlediska k lepšímu stavu hrací plochy, kdy zejména při zatížení v době vegetačního klidu v zimním období nebyla ve špičkovém stavu. Určité zlepšení čekáme už na první jarní zápasy, ale pro ještě lepší výsledky je třeba systém používat dlouhodobě," popsal tiskový mluvčí Slavie Michal Býček.

Aktuálně

B tým: Rozpis letní přípravy

11.06.2019
Sezona 2018/2019 byla poslední, kdy se v Česku hrála Juniorská liga. Od nové sezony tak Slavia zakládá B-tým, který bude hrát třetí nejvyšší soutěž.

Vydražte mistrovskou kolekci a přispějte na nevidomé

11.06.2019
Slavia získala po neskutečných 77 letech opět double, což je důvod k oslavám a na ty se hodí bublinky! Vydražte ve spolupráci s Nadací Leontinka podepsané mistrovské šampaňské plus mistrovský dres a přispějte nevidomým dětem.

#DOUBLEHRDINOVE

11.06.2019
Každý velký týmový úspěch rodí přirozeně i unikátní individuální výkony. Výjimkou z tohoto pravidla nebyli ani sešívaní.

Další články