Mám se co učit, říká Jindřich Skácel po roční pauze

Na pondělním srazu fotbalistů našeho A-mužstva se hlásil i gólman Jindřich Skácel. Třiadvacetiletý čahoun, kdysi supertalent českého fotbalu a juniorský reprezentant, u nás již hrál – v sezóně 2000/2001 nastupoval za rezervu. Po problémech se zády a neshodách s vedením Olomouce, kde působil, si však minulý rok ani jednou nezachytal...
Na pondělním srazu fotbalistů našeho A-mužstva se hlásil i gólman Jindřich Skácel. Třiadvacetiletý čahoun, kdysi supertalent českého fotbalu a juniorský reprezentant, u nás již hrál – v sezóně 2000/2001 nastupoval za rezervu. Po problémech se zády a neshodách s vedením Olomouce, kde působil, si však minulý rok ani jednou nezachytal. Nyní podepsal smlouvu s červenobílými a hodlá svou šanci chytit za pačesy. „Má ideální brankářskou postavu. Po osobních potížích může ukázat, že je špičkový gólman,“ prohlásil na Skácelovu adresu kouč Miroslav Beránek.

„Bude to běh na dlouhou trať, dlouho jsem nehrál. Měl jsem individuální plán. Běhal jsem, plaval a trénoval s třetiligovými Drnovicemi,“ říká brankář. „Taky jsem absolvoval testy v PAOK v Řecku a Jaroslavli v Rusku. I když jsem tam nezůstal, tak si toho cením,“ dodává.

A jak vidí Skácel svou pozici ve staronovém týmu? „Jedničkou je Radek Černý, já se mám co učit, ze začátku to bude škola. Důležité bude chytat, rád bych začal v béčku. Postupně se chci zlepšovat,“ přemýšlí o budoucnosti Skácel. Základem je však zdraví, které ho v minulosti trápilo. „Teď jsem úplně v pohodě, musím to zaklepat. Uvidíme, jak zvládnu hrubou přípravu.“

Jindřich Skácel podepsal tříletou smlouvu, Slavia nyní jedná s Olomoucí o odstupném.

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články