Výstava k Brazílii se Zlatými míči slavnostně zahájena!

Trenérské a hráčské osobnosti dnes slavnostně zahájily výstavu Česko – Brazílie v muzeu Slavie v Edenu. Pro veřejnost se brány muzea otevírají ve 14 hodin. Kromě dvou Zlatých míčů Pavla Nedvěda a Josefa Masopusta si mohou návštěvníci prohlédnout spoustu dalších vzácných artefaktů.

„Stadion Slavie zažívá velké dny, v nás slávistech ještě pořádně nedozněl čtvrteční postup do čtvrtfinále Evropské ligy a už se chystá další velká událost,“ řekl na úvod slavnostního zahájení moderátor a fanoušek Slavie Pavel Zuna.

Od dnešního dne až do konce března budou vystaveny v prostorách muzea Slavie artefakty vztahující se ke vzájemným zápasům Česko (Československo) – Brazílie a významné trofeje našich reprezentantů.

„Výstava je věnována soupeři české reprezentace Brazílii, jsou zde vystaveny velmi cenné fotbalové relikvie, kterým vévodí Zlaté míče Josefa Masopusta a Pavla Nedvěda. V muzeu jsou také vystaveny exponáty připomínající historii a kulturu původního brazilského obyvatelstva, které zapůjčil etnolog a spisovatel Mnislav Zelený,“ doplnil Pavel Zuna.

Prostřednictvím fotografií, videí a dresů si návštěvníci muzea připomenou například MS v Chile 1962, kde českoslovenští reprezentanti vybojovali stříbrné medaile, když ve finále prohráli právě s Brazílií 1:3.

„Mám na šampionát jen ty nejlepší vzpomínky, úspěchem bylo už jen dostat se do nominace, bylo nás tam 16 hráčů, dva vedoucí a jeden výborný trenér,“ podělil se o vzpomínky útočník a stříbrný medailista Josef Jelínek.

Mistr Evropy z roku 1976 brankář Ivo Viktor zavzpomínal na svůj reprezentační křest na Maracaná, kdy mu hvězdný Pelé vstřelil dvě branky. O Konfederačním poháru FIFA 1997 v Saúdské Arábii, kde získala česká reprezentace bronzové medaile, pohovořil další z hostů – trenér vicemistrů Evropy z roku 1996 Dušan Uhrin.

„Bylo mi ctí, že jsem mohl jako trenér nastoupit proti takovému mužstvu jako je Brazílie,“ řekl bývalý reprezentační trenér.

Další z čestných hostů, který výstavu slavnostně zahájil, byl současný trenér české reprezentace Jaroslav Šilhavý, kterého čeká 26. března ve 20:45 přátelský zápas s Brazílií.

„Zápas v Edenu s Brazílií bude pro nás i pro fanoušky za odměnu. A až tady bude příště další výstava k zápasu Česko – Brazílie, doufám, že zážitky z toho našeho posledního vzájemného zápasu budou jen pozitivní,“ přeje si trenér.

Na slavnostním zahájení nechyběl ani reprezentant a kapitán Slavie Tomáš Souček. „Máme před sebou dva skvělé zápasy s českou reprezentací proti Anglii a s Brazílií. A potom se Slavií nás čeká dvojzápas s Chelsea, to je fotbalový sen. Na všechny zápasy se moc těším,“ uzavřel Tomáš Souček.

Výstava Česko – Brazílie potrvá v muzeu Slavie až do konce března. Vstupenky můžete kupovat on-line na stránkách Ticketportalu nebo na pokladnách v Sinobo Stadium v rámci otevírací doby muzea. 

Fotogalerie

Aktuálně

Věřím, že kádr udržíme pohromadě

dnes
Úlevu cítí po zisku mistrovského titulu sportovní ředitel Slavie Jan Nezmar. „Krizové momenty přišly kolem velkých zápasů v Evropské lize. Před kluky i celým realizačním týmem musím smeknout," říká po zápase s Baníkem.

Hrozně moc si titulu cením, hodnotí Souček

včera
Klíčová opora sešívaných v této sezoně Tomáš Souček si na své konto připsal už druhý mistrovský titul. Tentokrát si ale titulu cení mnohem více.

Jsem šťastný, jak jsme se v sezoně prezentovali

včera
Sešívaní díky remíze na hřišti ostravského Baníku získali po roční pauze další ligový titul. „Nebyl to top výkon, věřil jsem ale, že to dotáhneme. Byl jsem klidný,” říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články