Prohra v posledním derby sezony

Slávistky v posledním letošním derby prohrály se Spartou na domácím hřišti 3:5.

Poslední letošní derby, na jaře již čtvrté, nemělo pozitivní průběh. O všem v lize již bylo rozhodnuto, přesto derby je vždy výjimečné. Začátek byl sice vyrovnaný, ale ve 14. minutě po rohu skórovala Bertholdová. Další rána přišla o devět minut později, Sedláčkové se nepodařilo odkopnout, Sparta toho využila a do prázdné branky zakončovala Bužková. A Sparta byla na koni, po dalších dvou minutách se po rychlém brejku prosadila křižnou střelou Burkenroadová. Slavii se podařilo snížit, po dobrém centru Michaely Dubcové z voleje zakončovala Divišová. Výsledek se mohl ještě více korigovat, ale to by slávistky musely být efektivnější. Bartoňová se dostala do vápna, obešla obránkyně a v dobré pozici nakonec vůbec netrefila branku.

Druhý poločas nebyl ze strany Slavie dobrý, velice rychle se totiž prosadila Mikolajová, když přetlačila naší obránkyni a křižnou střelou překonala Lukášovou. Jenže netrvalo dlouho a přišel již pátý gól, kdy se opět prosadila Mikolajová. Slávistky nechtěly zanechat špatný výsledkový dojem, takže nadále bojovaly. V 60. minutě skórovala ze standardní situace Svitková. A v 68. minutě po centru Szewieczkové skórovala hlavou Veselá. A střelu Pěničkové gólmanka s námahou vyrazila. Víc už slávistky nezvládly a prohrály derby 3:5.

Aktuálně

Takticky i mentálním nastavením to byl skvělý výkon

včera
Slávisté ovládli 294. derby a na Letné porazili Spartu jasně 3:0. ​„Jsme rádi, že jsme na hřišti udrželi emoce a utkání se nezvrhlo v nějaký boj nebo válku," těší po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Vyhráli jsme zaslouženě, pyšnil se Souček

včera
Tomáš Souček s kapitánskou páskou na paži otevřel z penalty gólový účet 294. derby. ​„Předvedli jsme dobrý fotbal a vyhráli zaslouženě,“ pyšnil se po výhře 3:0 na hřišti Sparty.

Ani jsem se nepoznával, jak mnou cloumaly emoce

včera
Pro brankáře je zápas s čistým kontem vždy tou největší odměnou. O to více, když se to povede v derby se Spartou. „Kluci ukázali, že jsou nabušení,“ chválil Ondra Kolář po zápase spoluhráče.

Další články