#doublemomenty jara

Připomeňte si klíčové momenty jarní části uplynulé sezony, ve které Slavia předvedla fantastickou jízdu Evropskou ligou a sezonu zakončila ziskem doublu.

Slavia - Teplice, 20. kolo FORTUNA:LIGY, 82. minuta
Tomáš Souček si po faulu na Milana Škodu rovná míč na penaltový puntík a krásným dloubáčkem překonává Grigara v bráně hostů! Sešívaní díky této trefě získávají první jarní vítězství, Tomáš Souček navíc proměňuje svoji premiérovou penaltu v kariéře!

Genk - Slavia, 1. kolo play-off Evropské ligy, 68. minuta
Centr Miroslava Stocha od rohového praporku se stáčí na hlavu Milana Škody, který v obtížné pozici krásnou hlavičkou podruhé překonává gólmana Genku a definitivně stvrzuje postup Slavie do osmifinále Evropské ligy!

Slavia - Slovácko, 22. kolo FORTUNA:LIGY, 40. minuta
Po rychlém protiútoku Slavie centruje z levé strany Miroslav Stoch. Míč se dostává k nabíhajícímu Lukáši Masopustovi, který se na hranici vápna z voleje opírá do balonu a zvyšuje na 2:0! Sešívaný křídelník zároveň střílí svůj první gól v sešívaném dresu!

Slavia - Sevilla, osmifinále Evropské ligy, 119. minuta
Poslední minuta prodloužení. Otočí ještě slávisté chod dějin? Jaromír Zmrhal z přímého kopu trefuje zeď, míč ale putuje na nohu Petera Olayinky. Nigerijský záložník si jej zasekává a přihrává pod sebe. Ibrahim Traoré pálí, míč propadá Vaclíkovi pod rukama a Eden zaplavuje nekontrolovatelná euforie! Slavia poráží pětinásobného vítěze Evropské ligy a postupuje do čtvrtfinále soutěže!

Chelsea - Slavia, čtvrtfinále Evropské ligy, 54. minuta
Petr Ševčík přebírá míč na pravé straně, posouvá si jej do volného prostoru a pálí. Rána letí okolo bezmocného Kepy a zapadá přesně do šibenice domácí brány! Sešívaný záložník snižuje svým druhým gólem skóre utkání na 4:3 a slávisté končí svoji pouť Evropskou ligou se vztyčenou hlavou!

Sparta - Slavia, semifinále MOL cupu, 45. minuta
Míč od rohového praporku letí na hlavu Micka van Burena. Nizozemský útočník hlavičkuje na bránu a balon se od Tomáše Součka odráží za záda bezmocného Hečy! Slávistický klenot nejen ztvrzuje vítězství nad odvěkým rivalem a postup do finále poháru, ale střílí také svůj pátý gól do sítě Sparty v probíhající sezoně!

Slavia - Plzeň, 2. kolo finále FORTUNA:LIGY, 81. minuta
Dlouhý nákop Michela Ngadeua letí na levé křídlo k nohám nabíhajícího Jana Bořila. Sešívaný bek z voleje posílá skákavý míč do vápna, kde se k němu dostává neobsazený Lukáš Masopust a ranou z první rozhoduje vypjaté utkání o titul!

Baník - Slavia, finále MOL Cupu, 37. minuta
Tomáš Souček si po faulu na Michaela Ngadeua staví míč k penaltovému puntíku. Rozbíhá se, sleduje gólmana a s naprostým přehledem jej posílá na druhou stranu brány. Pátou proměněnou penaltou v sezoně zajišťuje Slavii historický zisk doublu!

Aktuálně

Hráči na hostování: Gól Baluty rozhodl o vítězství nad Budějovicemi

dnes
Jak se v uplynulých třech kolech dařilo hráčům na hostování čtěte v našem pravidelném přehledu.

Před 90 lety vyhrála Slavia ligu bez ztráty bodu!

včera
Historický výsledek zaznamenala celá fotbalová Evropa. Ve středu 4. června 1930 vyhrála SK Slavia I. československou fotbalovou ligu bez ztráty jediného bodu!

Legenda mládežnické akademie

včera
Zdeněk Blažek působí na Slavii už 30 let, původně jako trenér, nyní jako koordinátor sportovní činnosti v tréninkovém centru Xaverov v Horních Počernicích.

Další články