Tomáš Souček prodloužil smlouvu

Slávistický záložník skvělými výkony v posledních dvou sezonách táhl Slavii za úspěchy a nic by se na tom nemělo změnit ani v příštím ročníku, protože opora sešívané záložní řady prodloužila v Edenu smlouvu o pět let!

Tomáš Souček, který byl pro Slavii klíčovou osobností na cestě Evropou a při zisku historického doublu, podepsal s klubem novou pětiletou smlouvu, která je platná až do 30. června 2024.

„Prvně musím poděkovat všem hráčům a trenérům, bez kterých bych tady nebyl. Dále svému manažerovi a v neposlední řadě panu Jaroslavu Tvrdíkovi. To, že mi Slavia dává nový pětiletý kontrakt, je pro mě velkou výzvou. Doufám, že se dostaneme do Ligy mistrů. To je snem každého z nás. Po skvělé minulé sezoně bychom se rádi posunuli ještě o trochu výš,“ vyhlížel svou slávistickou budoucnost bezprostředně před podpisem smlouvy.

Samotný akt podpisu proběhl přímo na tiskové konferenci ve slavnostní atmosféře za účasti předsedy představenstva Jaroslava Tvrdíka a sportovního ředitele Jana Nezmara.

Tomáš Souček byl v uplynulé sezoně klíčovým svěřencem trenéra Jindřicha Trpišovského. Ve všech soutěžích odehrál 4 434 minut, vsítil 18 gólů a na dalších 9 branek přihrál svým spoluhráčům. Ke statistikám přidal i skvělý přehled, spolehlivou defenzivní činnost, a především řízení hry celého týmu. Po fantastických výkonech nejen v lize, ale i na Evropské scéně byl o Tomáše Součka velký zájem v zahraničí. Sešívaný odchovanec se však prozatím rozhodl zůstat ve Slavii a pokusit se o splnění velkého snu všech příznivců červenobílých barev - probojovat se do základní skupiny Ligy mistrů!

„Hlavní cíl pro příští rok je Liga mistrů. I když se nepovede, pořád bude Slavia hrát evropské poháry, kde chce dojít hodně daleko. Vidíme, co dokázal Ajax nebo Šachtar Doněck několik let po sobě. Myslím si, že Slavia má na to, aby se také dostala na tuto úroveň,” přibližuje důvody podpisu nové smlouvy Tomáš Souček a dodává, že za jeho rozhodnutím stojí i nadstandardní vztahy v klubu. „Nabídka smlouvy mě potěšila. Vedení mi dalo zelenou k tomu, že mě tady chtějí a za to jsem rád. S panem Tvrdíkem máme super vztah, takže jsme se domluvili. Rozhodoval jsem se také hodně podle citu, který ke Slavii mám. Jsem rád, že jsem tady zůstal.”

Motivací pro setrvání ve Slavii byli pro Tomáše Součka i fanoušci, kteří tým celou sezonu ve velkém podporují a pravidelně v Sinobo Stadium vytváří jedinečnou atmosféru. „Slavia je pro mě obrovská motivace. Nejen samotný tým, ale i velký počet lidí, kteří jí fandí, a to nejen v Čechách, ale i na Moravě. Jsem moc rád, že mě mají rádi a že je šance si tady zahrát Ligu mistrů. Dostat se do ní se Slavií by byla neuvěřitelná čest a hrozně bych si to přál,” dodává opora Slavie.

Fotogalerie

Aktuálně

SROVNÁNÍ FORMY: FC Barcelona

včera
Ve středu večer Eden přivítá v rámci třetího skupinového zápasu Ligy mistrů španělskou Barcelonu, která stejně jako sešívaní, vede svou domácí soutěž.

Informace pro fanoušky do Plzně

včera
Ve 14. kole v souboji dvou nejlepších ligových týmů bude hrát Slavia v Plzni. Zápas se hraje 27. října od 17:00. Přečtěte si bližší informace v článku.

První půle byla mizerná, pomohli nám fanoušci i střídání

před 2 dny
Sešívaní ve 13. kole FORTUNA:LIGY otočili zápas s Příbramí a nakonec zvítězili 3:1. „Od šedesáté minuty byl výkon takový, jaký měl být," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Další články