POSILA: Tomáš Holeš

Se sešívanými zahájí letní přípravu i Tomáš Holeš, který do Slavie přestupuje z Jablonce.

„Moc jsem se sem těšil. Když jsem se dozvěděl, že má o mě Slavia zájem, tak jsem měl velkou radost. To, co Slavia předvádí v posledních letech doma i v Evropě, je obdivuhodné. Rád bych byl plnohodnotnou součástí týmu a moc se na to těším,“ vyhlíží sešívanou budoucnost Tomáš Holeš, který ve Slavii podepsal kontrakt platný do června roku 2023.

„Chtěli jsme posílit konkurenci na některých postech. Nároky na naše křídelní hráče jsou enormní a kvůli tomu je zde právě Tomáš Holeš," komentoval příchod šikovného krajního obránce sportovní ředitel Jan Nezmar.

Rodák z Nového města na Moravě podnikl první fotbalové kroky v nedaleké Poličce, odkud se v dorosteneckém věku přesunul do Hradce Králové. Do prvního týmu se prosadil v ročníku 2011/12 a v následující sezoně už patřil mezi stálé opory základní sestavy, když si připsal 24 startů a svůj první ligový gól. Ani Tomášovy výkony však nezachránily Hradec před sestupem a další sezonu tak musel strávit se svým týmem ve Fotbalové národní lize. Do nejvyšší české soutěže se probojoval hned další rok zpět, ale sezonu 2016/17 opět ukončili fotbalisté Hradce na sestupových příčkách. Tomáš Holeš už ale první ligu neopustil.

Svými výkony na pravém kraji obrany si vysloužil přestup do Jablonce, kde hned ve své premiérové sezoně v novém působišti pomohl týmu ke skvělému třetímu místu v lize a finálové účasti v MOL Cupu, kde jablonečtí nestačili na sešívané. I v právě ukončené sezoně patřil Tomáš Holeš mezi hlavní opory Severočechů. Do všech zápasů Evropské ligy naskočil v základní sestavě a výbornými výkony pomohl svému týmu ke čtvrté příčce v ligové tabulce. Fanouškům Slavie se do paměti jistě vryla Tomášova nechytatelná pumelice z posledního vzájemného zápasu.

V pouhých 26 letech má Tomáš Holeš za sebou 192 soutěžních zápasů, ve kterých se mu podařilo vstřelit 12 gólů a na stejný počet branek nahrát. To, že se jedná o obránce, který se až nezvykle rád zapojí do útočné akce svého týmu, dokazuje i fakt, že byl v uplynulé sezoně nejproduktivnějším obráncem ligy. Dalších 10 utkání si Tomáš Holeš připsal za českou reprezentaci do 21 let.

Fotogalerie

Aktuálně

Získejte vstupenky na Inter v dobročinné aukci

včera
Do neděle 24. listopadu probíhá aukce vstupenek na Inter Milán, jejíž výtěžek půjde na konto nadace DONOR.

Výsledky mládeže: 10 gólů v Liberci

včera
Sešívaní mládežníci sehráli svá mistrovská utkání o víkendu převážně na hřištích soupeře. I tam se jim ovšem dařilo a přivezli cenné výhry.

Informace pro fanoušky do Dortmundu, vstupenky byly vyprodány

včera
Šestý zápas ve skupině F Ligy mistrů odehraje Slavia v Dortmundu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu. Vstupenky jsou vyprodány!

Další články