Cenné vítězství na neoblíbené půdě, ví Jindřich Trpišovský

Slávisté vstoupili do nového ročníku FORTUNA:LIGY vítězně, zlínský Fastav porazili těsně 1:0. „První kolo je vždy ošidné a není jednoduché začínat venku. Jsem rád, že jsme to zvládli. Stejně jako loni,” těší trenéra Jindřicha Trpišovského.

„Pro nás se jedná o cenné vítězství a dobrý vstup do ligy, zvlášť na takové ne úplně oblíbené půdě. Je třeba říci, že Zlín byl v první polovině jednoznačně lepší než my. Měl spoustu míčů, hrál dobře a vypracoval si šance, ve kterých nás několikrát zachránili Ondřej Kolář i Ondra Kúdela. Postupem času se pak náš výkon zlepšoval a celý druhý poločas jsme byli lepší. Nevím, jestli říct, že jsme vyhráli zaslouženě,. Zasloužené to bylo asi tím, že jsme dali ten jeden gól ze šance, kterou jsme měli. Šance byly na obou stranách, pro domácí to bylo asi kruté, protože první tři si vypracovali oni. A díky tomu, že je Ondra Kolář pochytal, jsme si mohli my vypracovat ty své, vrátit se do zápasu a výsledkově ho zvládnout,” hodnotí vítězství na úvod sezony trenér Jindřich Trpišovský.

„První kolo je vždy takové ošidné, není jednoduché začínat venku. Stejně jako loni jsem rád, že jsme to zvládli,” těší trenéra zisk prvních tří bodů do ligové tabulky. „Musím pochválit domácí za předvedený výkon, skvělé hřiště, pokropené a v dobrém stavu. Lidé se bavili, hrál se zajímavý fotbal na obou stranách a jsme rádi, že jsme alespoň jednu z našich šancí proměnili.”

Zlepšený výkon Slavie ve druhé půli připisuje Jindřich Trpišovský nejen fyzické kondici týmu. „Myslím si, že hůře už jsme na začátku hrát nemohli, takže to buď mohlo zůstat stejné, nebo se to zlepšovat. Domácí do toho vstoupili s velkou energií, to jsme věděli a připravovali se na to. I přesto jsme o spoustu míčů přicházeli, Zlín byl dříve u odražených balonů. To je na druhou stranu stálo hodně energie, my jsme byli dobře připravení běžecky, trochu jsme se rozběhali,” popisuje trenér sešívaných.

„Příprava byla specifická, věděli jsme, že nebudeme úplně čerství, myslel jsem si ale, že na tom budeme podstatně lépe. Pomalu jsme se rozbíhali, neměli jsme dynamiku, na druhou stranu jsme v tom ale vydrželi celých devadesát minut. Domácí ale hráli výborně, opírali se o Poznara, který dokud měl sílu, vyhrával osobní souboje. Zlepšení ve druhé půli bych viděl dohromady v našem špatném vstupu a dobrém výkonu Zlína,” přibližuje Jindřich Trpišovský.

Jediný gól Slavie vsítil v 70. minutě záložník Josef Hušbauer. „Minulý rok byl v lize spolu s Tomášem Součkem náš nejvytíženější hráč, a takhle do toho vstoupil i teď. V prvním poločase byl jedním z nejběhavějších, a kdybych měl vybrat našeho nejlepšího hráče v utkání, byl by to on. V druhém poločase přidal i kvalitu. Jsou určité situace, ve kterých je silný. Dal gól, poslal do šance Alexe Krále,” chválil svého tvůrce hry trenér Slavie.

„První poločas se mu tohle ne úplně dařilo, bylo to i tím, že byl pod velkým tlakem soupeřových hráčů. Je to přesně role pro něj, ne náhodou měl loni přes dvacet bodů. I tentokrát to měl být typologicky nejtvořivější hráč na hřišti, jeho role by se neměla v letošní sezoně měnit, ve většině zápasů bude nastupovat na pozici klasické osmičky,” má jasno Jindřich Trpišovský.

Proti Zlínu vyběhla na hřiště záloha ve složení Tomáš Souček, Ibrahim Traoré a Josef Hušbauer, variant v sestavě mají ale červenobílí mnohem více. Přetlak ale podle trenéra sešívaných Slavia v kádru nemá. „Celou přípravu jsme byli zdraví, libovali jsme si, že jsme neměli jediného zraněného hráče, a v pátek se nám na tréninku zranili tři najednou. Sezona je dlouhá, pro hráče to bude složité a bude hodně záležet na tom, abychom to ukočírovali. Zápasy budou mít různou typologii a náš styl je tak náročný, že ve sledu těch zápasů budeme všechny hráče potřebovat. Odehrajeme de facto třicet zápasů za čtyři měsíce, tolik se dříve odehrálo za celou sezonu. Každý z hráčů má jinou typologii, nedejbože se může někdo zranit. Bude záležet na jejich výkonech, aby hráli nejlepší a nejprospěšnější hráči,” zakončil Trpišovský. 

Fotogalerie

Aktuálně

Čekám vyrovnaný zápas, soupeř je skvěle sehraný

včera
Před čtvrtečním zápasem Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa hodnotil Jindřich Trpišovský aktuální stav kádru, přednosti soupeře i zápasová očekávání.

Musíme se soustředit na sebe a jít zvítězit

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek zápas Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa. Utkání vyhlížel na středeční tiskové konferenci záložník Ondřej Lingr.

Ve čtvrtek od 18:45 proti Maccabi Haifa

včera
Sešívané čeká ve čtvrtek třetí utkání skupiny Evropské konferenční ligy, které odehrají proti izraelskému Maccabi Haifa. Zápas vyhlíží Jindřich Trpišovský a Ivan Schranz.

Další články