Předkolo LM: K postupu má blíže Leotar

Nad druhým předkolem Ligy mistrů se začíná vyjasňovat. Slavia se pravděpodobně podívá na Balkán. V úvodním zápase prvního předkola remizoval Grevenmacher bez branek s bosenským Leotarem Trebinje, který si tak vypracoval dobrou výchozí pozici do odvety. Utkání na stadiónu Op Flohr sledovali v Lucemburku trenér Miroslav Beránek a asistent Miroslav Jirkal.
Nad druhým předkolem Ligy mistrů se začíná vyjasňovat. Slavia se pravděpodobně podívá na Balkán. V úvodním zápase prvního předkola remizoval Grevenmacher bez branek s bosenským Leotarem Trebinje, který si tak vypracoval dobrou výchozí pozici do odvety. Utkání na stadiónu Op Flohr sledovali v Lucemburku trenér Miroslav Beránek a asistent Miroslav Jirkal. „Fotbalově působili lépe hosté,“ telefonoval Jirkal při zpáteční cestě do Německa, kde se červenobílí připravují na nadcházející sezónu.

Utkání nabídlo dva rozdílné poločasy. „Hosté přijeli s cílem uhrát minimálně remízu. V první půli sázeli především na obranu. Do obrátek se zápas dostal až po přestávce. Pak byla hra Leotaru na velmi dobré úrovni. Ale největší šance měli domácí z brejků, před koncem neproměnili velkou příležitost,“ pokračoval Jirkal.

Náš pozorovatel favorizuje na postup Bosňany. „Neodkryli úplně karty. O jejich síle napoví více odveta za týden. Individuality? Mužstvo Trebinje má velmi dobrý střed pole směrem dopředu, naopak Grevenmacher disponuje rychlými útočníky do brejku,“ uzavřel Miroslav Jirkal.

Grevenmacher – Leotar 0:0, 1. předkolo LM
Sestava Grevenmacheru: Joubert – Kordian, Albrecht, El Aouad, Thimmesch (50. Huss) – Rodrigues Da Cruz, Groune (65. Buschmann), Birtz, Henrot – Martin, Toppmöller
Sestava Leotaru: Stojkovič – Jučinič, Šimič, Miloševič, Milenkovič – Šaraba, Popovič, Kerkez (66. Stojanovič, 90. Jankovič), Mulina – Krunič, Delibašič (73. Jovanovič)
ŽK: Buschmann – Popovič, Šaraba, Šimič

Aktuálně

Směr Izrael. Slávisté odletěli na utkání s Haifou

dnes
Sešívaní odlétají do izraelské Haify, kde ve čtvrtek odehrají utkání Evropské konferenční ligy proti tamnímu Maccabi. Před odletem vyhlížel zápas Ubong Ekpai a Zdeněk Houštecký.

Maccabi Haifa: Šampionem po deseti letech

dnes
Ve čtvrtek v 18:45 nastoupí sešívaní k třetímu utkání základní skupiny E Evropské konferenční ligy proti Maccabi Haifa. Představení úřadujícího izraelského šampiona naleznete v našem článku.

Informace k prodeji vstupenek na zápas s Plzní

dnes
V rámci 13. kola čeká Slavii domácí zápas s Viktorií Plzeň. Zápas se hraje v neděli 31. října od 18:00. Přijďte sešívané podpořit v důležitém souboji!

Další články