Tým U15 vybojoval 3. místo na turnaji Bican Cup | SK Slavia Praha

Tým U15 vybojoval 3. místo na turnaji Bican Cup

O víkendu 10. 8. – 11. 8. 2019 proběhl v Edenu 36. ročník tradičního mezinárodního mládežnického turnaje Bican Cup pořádaného Slavií. Tým pod vedením trenéra Roberta Barboríka vybojoval bronzové medaile.

Slavii se vstup do turnaje nepovedl zcela podle představ, hned v úvodním zápasu turnaje utrpěla porážku 0:2 od MŠK Žilina. I v druhém zápasu s polským Zaglebie Lubin prohrávali Sešívaní v poločase 0:2, výborným výkonem v druhé půli se jim ovšem nepříznivý výsledek podařilo otočit na konečných 3:2. V neděli dopoledne čekal Slavii poslední souboj skupiny s ukrajinským velkoklubem FK Dynamo Kyjev, který skončil nerozhodným výsledkem 1:1.

Slavia se tak ve skupině A umístila druhá a v souboji o bronzové medaile ji čekal chorvatský celek Hajduk Split. V zápase o 3. místo se ani jednomu ze soupeřů nepodařilo gólově prosadit a po bezbrankové remíze musely o vítězi rozhodnout penalty. V nich už Slavia dominovala, především gólman Adam Rezek, který zneškodnil hned dvě chorvatské střely.