Cítíme velkou šanci, jdeme si za tím, vyzývá Souček

Sešívaný záložník Tomáš Souček si je před zápasem v Kluži vědom velké šance pro postup do Ligy mistrů. ​„Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím."

Překvapil vás výkon Kluže proti Celticu?
„Všichni jsme koukali na oba zápasy jak v Kluži, tak i v Celticu. Trochu jsme možná čekali, že bude doma Celtic výraznější. Kluž nás ale všechny překvapila. Koukali jsme na videu na cestu Kluže od prvního kola až sem a ukázala velkou kvalitu. Podle toho, jak hráli na Celticu, můžu říct, že postoupili zaslouženě. Jednotliví hráči ukázali velkou kvalitu.“

Se Slavií jste v Česku dosáhl všeho, navíc jste dosáhl čtvrtfinále Evropské ligy. Je postup do Ligy mistrů to poslední, co vám se Slavií chybí?
„Dá se říct, že co jsem ve Slavii, tak je to poslední puzzle, poslední cíl, kam se můžu dostat. Co se ale týká mě, tak jdu sezonu od sezony. Každý rok své cíle zvyšuji. Není to ale jenom o mně a o tom dostat se do Ligy mistrů. Já i tým zvyšujeme své cíle. Ve všech soutěžích se chceme dostat co nejvýše.“

O Ligu mistrů jste bojoval už dvakrát. Myslíte, že vám tahle zkušenost proti Kluže pomůže?
„Zažil jsem oba pokusy a co se týče složení týmu, tak si myslím, že je tenhle aktuální tým nejsilnější. Jsme spolu už dlouho. Máme už něco za sebou. Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím.“

Jak se změnila vaše hra po odchodu stoperů Simona Deliho a Michaela Ngadeua. Jak se nyní ve hře cítíte?
„Kluci odešli, to k fotbalu ale patří. Zastoupili je noví. Jak vidíme, v lize jsme dostali ze šesti zápasů jeden gól. Takže, co se týče defenzívy, věřím, že jsme o nic nepřišli. Naopak můžeme víc tvořit, víc rozehrávat zezadu. Kluci jsou o to techničtější.“

V této sezoně jste pravidelně kapitánem. Cítíte, že je na vás i vzhledem k play-off Ligy mistrů daleko větší zodpovědnost?
„Už v minulé sezoně jsem měl v několika zápasech pásku a už tehdy jsem říkal, že chci týmu jakkoliv pomoct a chci, aby se na mě mohli kluci spolehnout. Stejné je to i tenhle rok. Když hraji, tak cítím určitou zodpovědnost, ale především chci, aby kluci cítili, že je na mě spoleh a že si vše na hřišti navzájem vrátíme."

Fotogalerie

Aktuálně

Hráči na hostování: Baluta s Hromadou slaví další výhru

dnes
Jak se v uplynulém kole dařilo hráčům Slavie na hostování se dozvíte v našem pravidelném přehledu.

Výstava fotbalových kreseb v muzeu Slavie

včera
Ještě do neděle 1. března bude v prostorách slávistického muzea probíhat výstava fotbalových kreseb a karikatur známého kreslíře Milana Kounovského.

Doba hájení mi skončila

včera
Proti Bohemians se z křídla posunul na post defenzivního záložníka, nových výzev se ale nebojí. „Doba hájení už je za mnou, jsem tu půl roku a měl bych ukázat, proč ve Slavii jsem!“ hlásí Lukáš Provod.

Další články