Cítíme velkou šanci, jdeme si za tím, vyzývá Souček

Sešívaný záložník Tomáš Souček si je před zápasem v Kluži vědom velké šance pro postup do Ligy mistrů. ​„Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím."

Překvapil vás výkon Kluže proti Celticu?
„Všichni jsme koukali na oba zápasy jak v Kluži, tak i v Celticu. Trochu jsme možná čekali, že bude doma Celtic výraznější. Kluž nás ale všechny překvapila. Koukali jsme na videu na cestu Kluže od prvního kola až sem a ukázala velkou kvalitu. Podle toho, jak hráli na Celticu, můžu říct, že postoupili zaslouženě. Jednotliví hráči ukázali velkou kvalitu.“

Se Slavií jste v Česku dosáhl všeho, navíc jste dosáhl čtvrtfinále Evropské ligy. Je postup do Ligy mistrů to poslední, co vám se Slavií chybí?
„Dá se říct, že co jsem ve Slavii, tak je to poslední puzzle, poslední cíl, kam se můžu dostat. Co se ale týká mě, tak jdu sezonu od sezony. Každý rok své cíle zvyšuji. Není to ale jenom o mně a o tom dostat se do Ligy mistrů. Já i tým zvyšujeme své cíle. Ve všech soutěžích se chceme dostat co nejvýše.“

O Ligu mistrů jste bojoval už dvakrát. Myslíte, že vám tahle zkušenost proti Kluže pomůže?
„Zažil jsem oba pokusy a co se týče složení týmu, tak si myslím, že je tenhle aktuální tým nejsilnější. Jsme spolu už dlouho. Máme už něco za sebou. Věřím, že nyní máme na postup tu největší šanci. Jdeme si za tím.“

Jak se změnila vaše hra po odchodu stoperů Simona Deliho a Michaela Ngadeua. Jak se nyní ve hře cítíte?
„Kluci odešli, to k fotbalu ale patří. Zastoupili je noví. Jak vidíme, v lize jsme dostali ze šesti zápasů jeden gól. Takže, co se týče defenzívy, věřím, že jsme o nic nepřišli. Naopak můžeme víc tvořit, víc rozehrávat zezadu. Kluci jsou o to techničtější.“

V této sezoně jste pravidelně kapitánem. Cítíte, že je na vás i vzhledem k play-off Ligy mistrů daleko větší zodpovědnost?
„Už v minulé sezoně jsem měl v několika zápasech pásku a už tehdy jsem říkal, že chci týmu jakkoliv pomoct a chci, aby se na mě mohli kluci spolehnout. Stejné je to i tenhle rok. Když hraji, tak cítím určitou zodpovědnost, ale především chci, aby kluci cítili, že je na mě spoleh a že si vše na hřišti navzájem vrátíme."

Fotogalerie

Aktuálně

Takticky i mentálním nastavením to byl skvělý výkon

včera
Slávisté ovládli 294. derby a na Letné porazili Spartu jasně 3:0. ​„Jsme rádi, že jsme na hřišti udrželi emoce a utkání se nezvrhlo v nějaký boj nebo válku," těší po utkání trenéra Jindřicha Trpišovského.

Vyhráli jsme zaslouženě, pyšnil se Souček

včera
Tomáš Souček s kapitánskou páskou na paži otevřel z penalty gólový účet 294. derby. ​„Předvedli jsme dobrý fotbal a vyhráli zaslouženě,“ pyšnil se po výhře 3:0 na hřišti Sparty.

Ani jsem se nepoznával, jak mnou cloumaly emoce

včera
Pro brankáře je zápas s čistým kontem vždy tou největší odměnou. O to více, když se to povede v derby se Spartou. „Kluci ukázali, že jsou nabušení,“ chválil Ondra Kolář po zápase spoluhráče.

Další články