Do Slavie přestupuje mladý Brazilec João Felipe

Slavia myslí na budoucnost! Do svých řad získala v závěru přestupního období osmnáctileté brazilské křídlo z Palmeiras. Vítej, João!

„Jsem ze všeho nadšený. Je to sen všech kluků, který se mi naplňuje. Jsem plný emocí. Za to, že můžu být v Evropě, musím poděkovat Bohu,“ uvedl pravonohý ofenzivní hráč João Felipe, který se Slavií podepsal smlouvu do 30. června 2023.

Mladý Brazilec zaujal slávistické zástupce na letním dorosteneckém turnaji CEE Cup. „Bylo to hodně důležité. Ještě než vůbec turnaj začal, tak náš trenér mluvil o tom, že by to mohla být pro nás velká příležitost. To jsem si hodně uvědomoval. Díky Bohu to vyšlo a dostal jsem nabídku,“ těší slávistického nováčka, který se bude připravovat s A-týmem, ale zápasovou praxi bude získávat i v B-týmu.

João Felipe Silva Estevam Aguiar se narodil 24. června 2001 v brazilském Cruzeiru. V mládežnických letech nastupoval za Ituano FC, situované v městě Itu ve státu São Paulo. Za klub odehrál talentovaný záložník v minulém ročníku dorostenecké ligy více než dvacet zápasů, ve kterých zejména z pozice levého křídla vsítil pět gólů. Svými výkony zaujal zástupce předního brazilského klubu Palmeiras a 10. června se do týmu devítinásobného mistra brazilské ligy přesunul formou ročního hostování.

V celku z největšího brazilského města nastupoval osmnáctiletý João Felipe zejména v kategorii U20, s týmem do devatenácti let se také objevil na letošním ročníku pražského CEE Cupu. Na prestižním českém turnaji předváděl mladý křídelník kvalitní výkony, které potvrdil dvěma vstřelenými brankami a stejným počtem asistencí. Oba góly zaznamenal brazilský talent v semifinálovém utkání proti výběru Slavie, do které nedlouho poté míří na trvalý přestup.

Fotogalerie

Aktuálně

Tomáš Souček dostal svolení odletět do Londýna

včera
Tomáš Souček dostal povolení od vedení klubu odletět do Londýna k jednání s West Ham United FC.

Prohlídky stadionu s legendou vyprodány!

včera
Aktualizace: Prohlídky stadionu a muzea Slavie s legendou jsou vyprodány. Na každou z pěti prohlídek se mohl přihlásit omezený počet zájemců. Brzy se mohou fanoušci těšit na další zajímavé akce, které pro ně připravujeme.

Do ofenzivy to byl mnohem lepší výkon, těší trenéra

před 3 dny
Sešívaní remizovali v druhém přípravném zápase s Českými Budějovicemi 3:3. ​„Přípravné zápasy jsou vždy nahoru dolů," říká Jindřich Trpišovský.

Další články