Slávistky odcestovaly na Ligu mistryň

Slávistky v úterý odcestovaly do Skotska na první zápas Ligy mistryň proti FC Hibernian. Utkání je ve středu od 20:45 na stadionu Easter Road.

Pro české fanoušky není skotský Hibernian známý, o to více je třeba si dát pozor. Ve Skotsku patří mezi tři nejlepší týmy, poslední roky končí pravidelně na druhém místě. V poslední sezoně, která se hraje systémem jaro – podzim, skončil na druhém místě pouhé tři body za Glasgow. Poslední mistrovský titul slavil před dvanácti lety v sezoně 2006/2007.

V Lize mistryň nemají moc zkušeností. Je to i tím, že většinou ze Skotska postupuje do Ligy mistryň pouze mistr, občas se však dostane i na druhý tým. A právě za druhé místo v roce 2018 se přeci jen dostaly do kvalifikace. Tu letos v létě bez ztráty bodů vyhrály. V roce 2018 druhý tým nehrál Ligu mistryň, o rok předtím neuspěly v kvalifikaci a v roce 2016 vypadly v prvním kole s Bayernem Mnichov (0:6, 1.4).

Kádr se skládá pouze z domácích hráček, mají řadu mladých fotbalistek. V posledním zápase, které vyhrály v sobotu 4:0, se dvakrát prosadila pětadvacetiletá Hunter, jednou sedmadvacetiletá Boyle a sedmnáctiletá Davidson.

„Čeká nás slušně organizovaný tým s rychlým přechodem do útoku, vyznávají důrazný ostrovní fotbal, nechybí jim bojovnost a zarputilost. Budeme se s tím muset vyrovnat a podstoupit řadu osobních soubojů,“ uvedl trenér Michal Kolomazník, který studoval zápasy soupeře v kvalifikační skupině.

„Určitě se budeme chtít prezentovat naší hrou, navázat na to, na čem pracujeme od začátku sezony. Hrát klidně a kombinovat a snažit se přivézt dobrý výsledek,“ dodává.

„Tým se trochu obměnil, ne všechny holky takové zápasy odehrály, ale věřím, že se naše zkušenosti projeví a holky se s tím vypořádají.“ Trenéra Kolomazníka čeká v Lize mistryň premiéra. „Těším se moc, jako na každý zápas. Je dobře, že se hraje na hlavním stadionu a očekává se velká návštěva, bude to další motivační prvek,“ těší se slávistický kouč.

A jaký by trenér bral výsledek? „Určitě výhru, hlavně abychom nedostali branku,“ přeje si. K dispozici bude mít již také uzdravenou brankářku Báru Votíkovou, která začala trénovat s týmem.

Do Skotska odletěly slávistky dnes před desátou. Krátce po poledni se ubytují a v podvečer je čeká předzápasový trénink na hlavním stadionu Easter Road, který má kapacitu 20 421 diváků. Přímým přenosem vysílá skotská televize.

Aktuálně

Získejte vstupenky na Inter v dobročinné aukci

včera
Do neděle 24. listopadu probíhá aukce vstupenek na Inter Milán, jejíž výtěžek půjde na konto nadace DONOR.

Výsledky mládeže: 10 gólů v Liberci

včera
Sešívaní mládežníci sehráli svá mistrovská utkání o víkendu převážně na hřištích soupeře. I tam se jim ovšem dařilo a přivezli cenné výhry.

Informace pro fanoušky do Dortmundu, vstupenky byly vyprodány

včera
Šestý zápas ve skupině F Ligy mistrů odehraje Slavia v Dortmundu. V článku si přečtěte důležité informace k zápasu. Vstupenky jsou vyprodány!

Další články