Kompletní nominace slávistů do reprezentací

Pro blížící se reprezentační pauzu bylo do seniorských reprezentací nominováno celkově deset slávistů. Spousta dalších pak své země reprezentuje v mládežnických kategoriích.

ČESKÁ REPUBLIKA 

Trenér reprezentačního výběru České republiky Jaroslav Šilhavý povolal ke kvalifikačnímu utkání na ME 2020 proti Anglii a přátelskému zápasu se Severním Irskem hned osm sešívaných zástupců – Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Ondřeje Kúdelu, Josefa Hušbauera, Tomáše SoučkaLukáše Masopusta. Ve výběru nechybí ani Ondřej Kolář, který si může připsat své první minutky v reprezentačním dresu. Původně nominace obsahovala i jméno Davida Hovorky, ten se však ze srazu kvůli zranění kolene omluvil a pauzu využije k zotavení před náročným podzimním programem se Slavií.

Tuto osmici doplňují tři slávističtí náhradníci – Tomáš Holeš, Milan Škoda a Jan Matoušek, který je v současnosti na hostování v Jablonci. Mladý ofenzivní univerzál byl zároveň povolán Karlem Krejčím do reprezentačního výběru U21 pro kvalifikační utkání na ME 2021 proti Řecku a Skotsku.

Do reprezentační nominace U19 se dostal Jakub Markovič, kterého čeká trojice kvalifikačních duelů na ME proti San Marinu, Ázerbájdžánu a Norsku. Mladého brankáře, který už nakoukl i do A-týmu sešívaných, doplňuje pětice dalších slávistů – Daniel Kosek, Michal Hošek, Lukáš Červ, Matěj Vít a Jakub Zeronik. Na listině náhradníků je pak Tomáš Vincour, Martin Douděra a Adam Toula.

NIGÉRIE

Premiérovou nominaci od Gernota Rohra obdržel do nigerijské reprezentace pro přátelské utkání v Brazílií Peter Olayinka, který si ji vysloužil za povedený vstup do sezony, ve které vsítil už pět branky včetně jedné do sítě Interu Milán a na jednu další nahrál.

BAHRAJN

V nominaci bahrajnské reprezentace pro přátelské utkání s Ázerbájdžánem a kvalifikační utkání na MS 2022 proti Íránu už jako tradičně nechybí Júsuf Hilál.

RUMUNSKO

Pro kvalifikační utkání ME 2020 s Faerskými Ostrovy a Norskem nechybí ve výběru kouče Cosmina Contry stálice záložní řady rumunské reprezentace Nicolae Stanciu.

ÁZERBÁJDŽÁN

Ve výběru ázerbájdžánské jednadvacítky pro nadcházející kvalifikační utkání o ME 2021 proti Francii a Švýcarsku nechybí ani tentokrát mladý sešívaný křídelník Farid Nabijev

SLOVENSKO

V kvalifikačních bojích o stejný turnaj bude svoji zemi reprezentovat i slovenský gólman Martin Vantruba, který je momentálně na hostování v prvoligovém Pohronie.

Další mladý sešívaný gólman Jakub Surovčík obdržel nominaci od slovenské U19 pro kvalifikační utkání proti Kypru, Maltě a Itálii.

Aktuálně

Nebyl to dobrý výkon, mrzí trenéra

včera
Sešívaní v prvním přípravném utkání roku podlehli na Strahově Ústí těsně 0:1. „Ústí nás přečíslilo ve středu hřiště, s únavou si musíme poradit," říká trenér Jindřich Trpišovský.

Prohra nás mrzí kvůli fanouškům, kteří dorazili

včera
Stanislav Tecl odehrál proti Ústí nad Labem druhý poločas, gólově se ale neprosadil. „Plán, aby si každý odehrál poločas, jsme splnili. Prohra nás ale hodně mrzí kvůli fanouškům," litoval po zápase.

První zápas roku přinesl prohru s Ústím

včera
První utkání roku 2020 sešívaní prohráli na Stadionu Evžena Rošického s druholigovým Ústím nad Labem. Severočechům podlehli 0:1.

Další články