Druhé předkolo Ligy mistrů: Leotar Trebinje! | SK Slavia Praha

Druhé předkolo Ligy mistrů: Leotar Trebinje!

Ve druhém předkole Ligy mistrů se Slavia utká s Leotarem Trebinje, který postoupil bez inkasované branky přes Grevenmacher. V úvodním duelu prvního předkola v Lucembursku remizoval 0:0, v odvetě zvítězil 2:0. První zápas hrajeme ve středu 30. července v Bosně, na Strahově se oba týmy představí o týden později.

Utkání v Trebinje vyznělo jasně pro bosenský celek. Autorem obou gólů byl Dušan Kerkez. „Domácí přibrzdilo pouze vyloučení kapitána Milenkoviče v 35. minutě za faul. I v deseti si však vypravovali řadu šancí po velice rychlých akcích,“ telefonoval asistent trenéra Miroslav Jirkal, jenž sledoval střetnutí osobně.

Grevenmacher se pokusil zápas i tak zdramatizovat. „Za stavu 1:0 se snažili vyrovnat, ale nevytvořili si žádnou příležitost, naopak hodně otevírali obranu,“ říká Jirkal. „Leotar ukázal výrazně jinou tvář než před týdnem, hrál útočně a měl jasnou převahu.“

Postup balkánského týmu slavil nepříliš zaplněný stadión, cestu do ochozů si našlo tři tisíce diváků, kapacita byla vyčerpána z necelé třetiny. „Fanoušci žijí s mužstvem, jsou hluční, ale návštěva nedosáhla takových parametrů jako třeba v Bělehradě,“ podotkl kouč.

Již v pátek budeme vědět i jméno soupeře do případného třetího předkola. To se losuje krátce po poledni v Nyonu.

Leotar – Grevenmacher 2:0 (1:0)
Branky: 23. a 83. Kerkez
Sestava Leotaru: Stojkovič – Miloševič, Kerkez, Šaraba, Milenkovič – Vučinič (Čorlija), Popovič, Mulina, Krunič – Delibašič, Stojanovič (Jovanovič)
ČK: 35. Milenkovič