Podali jsme koncentrovaný výkon, těší trenéra

Sešívaní porazili v 19. kole FORTUNA:LIGY v mrazivém počasí Liberec jasně 3:0. „Opět musím pochválit skvělé fanoušky," říká Jindřich Trpišovský.

„V první řadě musím pochválit skvěle připravené hřiště a také počet fanoušků, který nás v téhle zimě venku přijel podpořit a skvěle fandil. Byl to od nás, až na drobnosti a dvě podstatné věci, dost koncentrovaný výkon, v některých fázích i kvalitní. První poločas, až na jednu chybu, kdy šel Malinský sám na bránu, to od nás byl skvělý výkon, Mohli jsme být efektivnější ve tvoření šancí, první poločas byl ale z naší strany výborný, počínali jsme si dobře i v soubojích. Druhá půle byla méně kvalitnější a přibylo hodně ztrát na obou stranách, hřiště se roztrhalo. Domácí měli náznaky šancí, my jsme ale dali gól po krásné akci a poté se zápas už jen dohrával. Musím vyzdvihnout, že po dlouhé době jsme dali fakt krásné góly, za to jsem rád. Kvalitním výkonem k tomu hodně přispěl i Milan Škoda,” hodnotí vítězství na hřišti Liberce trenér Jindřich Trpišovský.

Právě sešívaný kapitán zaznamenal v utkání gól a asistenci. Útočník Slavie vsítil už druhou branku v řadě a nabízí se tak otázka, zda ve Slavii prodlouží smlouvu, končící v létě příštího roku. „Jsme domluvení, že si spolu sedneme po konci podzimu. V aktuální chvíli bude záležet na něm, má vždy dohodu s panem Tvrdíkem. Je to u něj hodně dané vytížením, v zimě a v přípravě si něco řekneme, jde i o to, aby byl sám spokojen. Budeme jen rádi, když tady bude pokračovat. Před zápasem s Libercem jsme si něco řekli, a musím říci, že to na něm vidět a vše splnil. Ukrojil další gól z té svojí mety, kterou mu přejeme, škoda že ho Tomáš Souček nepustil na penaltu. Milan sám potřebuje cítit, že je platný pro mužstvo, a to tentokrát byl,” přibližuje kouč Slavie.

Tomáš Souček mohl v závěru prvního poločasu vsítit třetí gól sešívaných, jeho ránu z penalty mířící doprostřed brány však Nguyen vystihl a míč dokázal vyrazit mimo. „Tomáš jich v sezoně kopal sedm, podruhé ji nedal za stavu dva nula. Ty důležité ale proměňuje, s tím, kolik jich dáte, matematicky roste šance, že neproměníte. Jak ale říkám, ty důležité proměňuje, stále máme určené tři střelce, a tak to zatím zůstane,” má jasno trenér sešívaných.

Dvě asistence si v utkání připsal skvěle hrající Nico Stanciu, který se v průběhu podzimu i přes dobré výkony bodově trápil. „Je to složité, s Karvinou přihrál do pěti vyložených šancí, a nakonec měl jen jednu asistenci z přímého kopu. Už předtím měl ale výborné přihrávky na Honzu Bořila a Micka van Burena. On ty body nemá, kdybychom ale proměnili 30% šancí po jeho přihrávkách, tak má v této sezoně dvacet asistencí. Pepa Hušbauer má také padesát klíčových přihrávek a jen jednu asistenci. Jiný problém u Nica je střelba, všichni víme, že teď u něj není úplně v topu. Potřebujeme, aby dal více gólů, na jeho pozici jsou dva málo. Stále si ale stojím za tím, že je lepší a lepší, je tu zatím jen čtyři měsíce. Všichni si pamatujeme, jaký byl například Peter Olayinka po prvních čtyřech měsících. Nico si stále zvyká na mužstvo, na jaře bude podle mě hrát mnohem lépe a bude mít více bodů. Stráví s námi celou přípravu, narozdíl od léta. Jsem přesvědčen že půjde výkonnostně nahoru a góly mu budou naskakovat,” říká kouč Slavie.

V úterý sešívané čeká poslední zápas základní skupiny Ligy mistrů na hřišti Dortmundu. „Těším se obrovsky, těší se celý tým, všichni. Je tam nádherný stadion, jeden z mých tří vysněných, má jednu z nejlepších kulis v Evropě. Těším se na všechny zápasy v Lize mistrů, tenhle pro mě ale bude obrovský svátek, nevím, jestli budu v noci předtím spát. Doufám, že se nebudeme jen kochat a budeme nebezpeční,” uzavírá Jindřich Trpišovský.

Aktuálně

Tomáš Souček dostal svolení odletět do Londýna

včera
Tomáš Souček dostal povolení od vedení klubu odletět do Londýna k jednání s West Ham United FC.

Aktualizace: Prohlídky stadionu s legendou vyprodány!

včera
Aktualizace: Prohlídky stadionu a muzea Slavie s legendou jsou vyprodány. Na každou z pěti prohlídek se mohl přihlásit omezený počet zájemců. Brzy se mohou fanoušci těšit na další zajímavé akce, které pro ně připravujeme.

Do ofenzivy to byl mnohem lepší výkon, těší trenéra

před 3 dny
Sešívaní remizovali v druhém přípravném zápase s Českými Budějovicemi 3:3. ​„Přípravné zápasy jsou vždy nahoru dolů," říká Jindřich Trpišovský.

Další články